Воленс own-production

alt

Досходовий та післясходовий гербіцид контактно-системної дії для боротьби з однорічними дводольними та деякими злаковими бур’янами в посівах сої

Діюча речовина:

ацифлуорфен, 200 г/л; кломазон, 42 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

мікроемульсія

Тарна одиниця:

каністра 5л.

Ацифлуорфен - діюча речовина контактно-системної дії, швидко абсорбується як листям так і корінням рослин, при цьому порушує синтез хлорофілу, каротиноїдів, білка та РНК. Руйнує утворення та транспорт енергії в рослині. В наслідок блокування енергетичних процесів в денний час ацифлуорфен майже не рухомий в рослині. В нічний час він може рухатись акропетально, рівномірно розподіляючись по рослині, що посилює гербіцидну дію.

Кломазон – діяча речовина системної дії проникає в рослину через коріння, пагони проростаючих бур’янів та листя. Швидко переміщується по ксилемі до точок росту. Потрапивши в рослину руйнує процес утворення хлорофілу та каротину, при цьому зупиняється процес фотосинтезу.

Препарат можливо вносити як до посіву або до сходів культури, так і по вегетуючих рослинам.

До посіву препарат вносять під передпосівну культивацію шляхом обприскування ґрунту із неглибоким загортанням на глибину 3-6см. Загортання на глибину більше 6см істотно знижує ефективність дії препарату на бур’яни.

До сходів культурних рослин препарат вносять наземним обприскуванням ґрунту під час сівби або після посіву (вносять впродовж 2-3 днів після посіву). Наявність численних пожнивних решток на поверхні поля може істотно знизити ефективність дії препарату. При внесенні препарату до сходів культурних рослин за посушливих умов його рекомендовано заробити в ґрунт відповідним агрегатом. Обов’язковою умовою при внесенні препарату в ґрунт є наявність доступної вологи в ґрунті та ретельна підготовка поля до сівби – поверхня поля повинна мати дрібногрудкувату структуру, що виключає наявність часток розміром більше 2см.

Після появи сходів найбільш безпечною для проведення обприскування посівів є фаза від примордіального (несправжнього) до 2 справжніх листків сої.

Залити на 1/3 бак обприскувача водою, долити необхідну кількість препарату. Під час заповнення баку і до закінчення обприскування ретельно перемішувати робочий розчин.

  • Жорсткість води для приготування робочого розчину має становити не більше 350 мг/л (ррm) або 0,7 mS/cm за показником електропровідності.
  • Показник рН в межах 5,5-6,5.

Культура

Шкідливий об’єкт

Норма витрати, л/га

Спосіб, час обробки

Кратність обробки

Соя

Однорічні дводольні та деякі однорічні злакові бур’яни

1,5 - 1,8

Обприскування ґрунту до посіву або під час посіву культури.

1

1,2 - 1,8

Обприскування посівів від примордіального (несправжнього) до 2 справжніх листків у культури та в ранні фази розвитку бур’янів

Для внесення як ґрунтового гербіциду становить 200-300 л/га.

Для внесення в період вегетації – 150 – 250 л/га. За умов підвищеної густоти стояння рослин та  норму витрати робочої рідини можна збільшити.

  • Швидкість вітру при обприскуванні до 3 - 4 м/с.
  • Температура повітря на момент застосування від +15 до +18°С
  • Дощ через 2 години після внесення не впливає на ефективність дії препарату

Не рекомендовано застосування препарату, якщо температура ґрунту нижче 12° C, або температура повітря нижче 15° C. Нижчі за +10˚С  та вищі за +25˚С температури уповільнюють в рослинах бур'янів процеси метаболізму, що веде до зниження ефективність дії препарату.

Найвища ефективність дії препарату на бур’яни спостерігається коли вони знаходяться на ранніх фазах розвитку :

  • Однорічні дводольні - фаза від сім’ядольних листків до першої пари справжніх листків
  • Однорічні злакові – фаза 1 – 3 листків
  • Посушливі умови та температури повітря вище 25°С на момент застосування можуть призвести до пошкодження культурних рослин - прояву пожовтінь, дрібних бурих плям на культурі, які не впливають на подальший ріст і розвиток та урожай рослин.
  • Відносна вологість вище 65% сприяє проникненню препарату в рослину, проте застосування у надмірно вологих умовах може призвести до ушкодження культури.
  • Механічні обробки посіву (культивація або боронування) за 5 днів до внесення препарату чи впродовж 7 днів після його застосування можуть істотно знизити ефективність його дії на бур'яни.

За умов дотримання регламенту застосування препарат не накладає обмежень на посів наступної культури сівозміни. У разі необхідності пересів площ, оброблених гербіцидом Воленс можливий лише соєю.

Не рекомендується використовувати з пестицидами що мають лужну реакцію. Не застосовувати з протизлаковими гербіцидами, фосфорорганічними інсектицидами, мікродобривами та поверхнево-активними речовинами.

ДУЖЕ ЧУТЛИВІ ТА ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Амброзія полинолиста

(сім’ядолі – до 2 справжніх листків)

Лобода біла

(сім’ядолі - до 2 справжніх листків)

Грицики звичайні

Березка польова

Гірчак березковидний

Галінсога дрібноквіткова

Гірчиця польова

Види гірчаків

Редька дика

Падалиця соняшнику
(+ ІМІ,СУМО)

Талабан польовий

Щириця, види

Зірочник середній

Падалиця ріпаку

Осот городній

Портулак городній

Підмаренник чіпкий

Гірчак почечуйний

ПОМІРНО ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Ваточник сирійський

Гірчак шорсткий

Паслін чорний

Нетреба, види

Дурман звичайний

Канатник Теофраста

Жовтий осот польовий

Плоскуха звичайна

(фаза 1-3 листків)

Мишій, види

(фаза 1-3 листків)

СТІЙКІ БУР’ЯНИ

Хвощ польовий

Осот щетинистий (рожевий)

Молочай, види

Мак дикий

Фіалка польова

Кропива, види

 

Поява хлоротичних, подекуди майже білих плям з подальшою їх некротизацією. Пожовтіння рослин в місцях появи плям, зміна їх забарвлення на коричневе, поступове всихання рослини бур’яну


alt
Зворотній
зв'язок