Віртуоз

alt

Комбінований фунгіцид системної дії для захисту сільськогосподарських культур в період вегетації. 

Діюча речовина:

пропіконазол, 250 г/л; ципроконазол, 80 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат емульсії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

Препарат поглинається надземною частиною рослин, швидко переміщується акропетально по ксилемі. Діючі речовини порушують процеси синтезу ергостеролів у фітопатогенів.  Внаслідок цього мембрани клітин гриба втрачають свої біологічні та механічні властивості. Ріст та розвиток гриба призупиняється, і згодом патоген гине. Пропіконазол виявляє профілактичну, лікувальну і винищувальну системну дію, пригнічує спороутворення у патогенів, за рахунок газової фази знижує розвиток борошнисторосяних грибів. Має також рістрегулюючу дію, що забезпечує краще засвоєння рослинами вуглекислого газу і підвищує активність фотосинтезу в рослинах.

Препарат вносять наземним обприскуванням у період вегетації культурних рослин профілактично, коли умови сприяють розвитку та поширенню захворювань, або з лікувальною метою – при виявленні перших візуальних ознак ураження рослин. Максимальна ефективність препарату спостерігається при його застосуванні на початкових етапах інфікування, за появи перших поодиноких симптомів хвороби – плям, хлорозів, пустул тощо.

Препарат сумісний з переважною більшістю пестицидів і агрохімікатів. Проте в кожному окремому випадку необхідно проводити попередню перевірку компонентів бакової суміші на сумісність

 

Бак обприскувача заповнюють водою на 1/3 об'єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача водою до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Об’єкт обробки

Норма витрати,
л/га

Спосіб внесення, строки

Період очікування/максимальна кратність обробок

Пшениця озима

Борошниста роса, іржа, септоріоз листя та колосу, церкоспорельоз, фузаріоз колосу, піренофороз

0,4‒0,5

Обприскування в період вегетації

40/2

Вихід людей для виконання механізованих робіт дозволяється через 3 дні після внесення препарату, для виконання ручних робіт ‒ через 7 днів.

Для польових культур становить 200‒300 л/га

 Найвища ефективність обробки досягається, якщо її проводять вранці або в вечірні години. Температура повітря +12...+22°С під час внесення препарату є оптимальною. Швидкість вітру під час внесення препарату не повинна перевищувати 3‒4 м/с. Дощ через 2 години після внесення не впливає на ефективність дії препарату. Не рекомендовано вносити препарат під час туману або роси, оскільки це може спричинити стікання робочого розчину з поверхні рослин та знизити ефективність дії препарату.

Культура

Норма витрати л/га

Шкідливий об’єкт

Особливості застосування

Пшениця яра

Ячмінь озимий

Ячмінь ярий

0,4‒0,5

Борошниста роса, іржа, септоріоз листя та колосу, церкоспорельоз, фузаріоз колосу, піренофороз

Обприскування в період вегетації

Буряки цукрові

0,5

Борошниста роса, церкоспороз

 

Препарат забезпечує захист зернових колосових від плямистостей листя і стебел, борошнистої роси, різних видів іржі (бура, жовта, стеблова, корончаста). Можна також застосовувати препарат для захисту від хвороб колоса ‒ фузаріозу та септоріозу.

Препарат застосовують в період від фази кущення до цвітіння культурних рослин. Максимальна ефективність препарату спостерігається, коли строк обробки співпадає з періодом природного ураження культурних рослин збудником, проти якого планується проводити обробки.

Борошниста роса: обробку, як правило, проводять в період кущення ‒ стеблування культурних рослин.

Плямистості листя та стебел, іржа: обробку слід проводити від появи прапорцевого листка до колосіння.

Септоріоз колосу: обробку слід проводити в період колосіння.

Фузаріоз колосу: обробку рекомендовано проводити безпосередньо перед цвітінням культурних рослин.

■ Для боротьби з хворобами колоса препарат вносять з максимальною нормою ‒ 0,5 л/га

■ Не рекомендовано застосовувати препарат, коли культурні рослини знаходяться в стресовому стані (нестача вологи, знижені температури повітря, приморозки, ураження шкідниками), оскільки це може спричинити зниження ефективності дії препарату на патогена.

■ Не згодовувати зелену масу або солому оброблених рослин сільськогосподарським тваринам впродовж 21 дня після внесення препарату

■ При внесенні препарату захисна смуга для бджіл повинна бути не менше 2‒3 км, обмеження у часі льоту бджіл ‒ не менше 5‒6 годин.


alt
Зворотній
зв'язок