Тумен own-production

alt

Протруйник насіння системної дії для передпосівної обробки насіння пшениці озимої та ячменю озимого і ярого

Діюча речовина:

дифеноконазол, 167 г/л; азоксистробін, 67 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

текучій концентрат суспензії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

  • широкий спектр дії проти основних проблем на насінні та на початкових етапах росту зернових культур;
  • відсутність ретардантного ефекту;
  • стимулюючий вплив на молоді проростки за рахунок діючих речовин, що входять до складу протруйника

Дифеноконазол – системний триазол, інгібітор біосинтезу ергостерину в клітинних стінках грибів. Менш розчинний у воді та менш рухливий, за рахунок чого забезпечує більш тривалий захист насіння та молодих проростків від сажкових хвороб та гельмінтоспоріозів. Чинить мінімальний ретардантний ефект на проростки.

 

Азоксистробін – діюча речовина з класу стробілуринів з широким спектром активності. Після нанесення на насіння частина речовини (біля 30 %) поглинається корінням при проростанні і розповсюджується по рослині, решта поглинається ґрунтово-поглинальним комплексом та захищає насіння і молоді проростки від ґрунтової та поверхневої інфекції. Інгібує мітохондріальне дихання грибів, блокує проростання спор та апресоріїв. Чинить позитивий фізіологічний вплив на рослини.

Протруювання насіння слід проводити щонайменше  за 2 – 3 дні до посіву. Перед застосуванням препарат треба ретельно перемішати в каністрі. Бак машини для протруювання повинен бути чистий, машина для протруювання повинна бути відкаліброваною щодо швидкості подачі посівного матеріалу та рівномірності розпилення робочої рідини. Для протруювання рекомендовано застосовувати автоматизовані протруювальні машини. Норма витрати робочого розчину становить 10 л на 1 тонну насіння. Для приготування робочої суспензії слід розчинити 0,3 л препарату в 9,7 л води. Перемішувати розчин впродовж 3-5 хвилин до отримання однорідної суспензії. Робочий розчин повинен бути використаний в день приготування.

Препарат сумісний з більшістю пестицидів, агрохімікатів та стимуляторів росту, але в кожному конкретному випадку необхідно проводити пробне змішування з іншими препаратами в рекомендованих дозах перед застосуванням.

Культура

Шкідливі об’єкти

Норми витрати препарату, л/т

Спосіб, час обробки, обмеження

Максимальна кратність обробок

Озима пшениця

Тверда, летюча сажки, пліснявіння насіння, альтернаріоз, фузаріозна коренева гниль, гельмінтоспоріозна, пітіозна

0,3

Передпосівна обробка насіння

1

Ячмінь озимий та ярий

Кам’яна, летюча сажки, пліснявіння насіння, альтернаріоз, кореневі гнилі (фузаріозна, пітіозна, гельмінтоспоріозна), сітчаста, облямівкова плямистості

0,3

Перед протруюванням насіннєвий матеріал слід ретельно відкалібрувати та очистити від домішок у вигляді пилу, битого зерна, насіння бур’янів, тощо. Вологість насіння має бути стандартною (14%) або на 1-2% нижче стандарту для кондиційного насіння.

Рекомендується використовувати якісне непроросле насіння без механічних пошкоджень. Протруєне насіння слід зберігати у прохолодному, сухому приміщенні та висівати у якомога короткий період після протруювання.

Оброблене насіння може зберігатися більше року, проте його схожість та енергія проростання залежатимуть від фізичних умов зберігання.

тверда (кам’яна) та летюча сажки,  пліснявіння насіння, альтернаріоз, кореневі гнилі (гельмінтоспоріозні, фузаріозні, пітіозні), септоріоз, сітчаста та облямівкова плямистості на ячмені

Впродовж 2019-2021 рр. в лабораторних умовах проведено серію дослідів по визначенню ефективності нових розробок компанії Нертус, зокрема протруйника Тумен, проти різних видів збудників хвороб у порівнянні з популярними на ринку продуктами. Результати представлені у таблиці 1.

Таблиця 1Лабораторний дослід по визначенню ефективності протруйників на гельмінтоспоріози, 2019-2021 рр.

Протруйники

Ефективність протруйників, %

сітчастий гельмінтоспоріоз

темно-бурий гельмінтоспоріоз

Тумен

83

86

Антал

63

92

Конкурентний продук т№ 1

85

91

Конкурентний продукт № 2

63

72

 

Таким чином, за результатами лабораторних дослідів протруйник Тумен добре стримує сітчастий та темно-бурий гельмінтоспоріози на початкових етапах розвитку рослин ячменю (на рівні та вище препаратів конкурентів).

Результати польових дослідів

ТОВ «Тера-2»  Дніпропетровської обл., Криничанського р-ну (09.11.2020 р.).

Варіанти протруювання насіння:

- Тумен (дифеноконазол, 167 г/л+азоксистробін, 67 г/л), 0,3 л/т;

- Антал (тіабендазол, 80 г/л+імазаліл, 125 г/л+тебуконазол. 60 г/л), 0,3 л/т;

- препарат-конкурент, 2,0 л/т .

Узагальнені дані аналізування рослинних проб представлені в таблиці 2.

 

Таблиця 2. Розподіл рослин в пробах за розвитком та ураженістю фузаріозом

Варіанти протруювання насіння

Рослин, %

фаза розвитку: початок кущення

фаза розвитку: 3-4 листка

уражених фузаріозом (побуріння колеоптиле)

()

Антал

(тіабендазол, 80 г/л+імазаліл,

125 г/л+тебуконазол. 60 г/л), 0,3 л/т

35,2

64,8

2,0

Тумен

(дифеноконазол, 167 г/л+азоксистробін,

67 г/л), 0,3 л/т

56,8

43,2

2,1

Конкурент, 2,0 л/т

45,2

54,8

11,5

Таким чином, при порівнянні дії різних протруйників виявлена різниця за такими показниками:

- за розвитком рослин – на варіантах протруювання насіння препаратом Тумен більша частка рослин (56,8 %) на момент обстеження знаходилися у фазі початку кущення, тоді як на варіантах з Анталом і препаратом-конкурентом більшість рослин перебували у фазі трьох-чотирьох листків.

Це пояснюється наявністю в Тумені діючої речовини азоксистробіну, яка чинить стимулюючий ефект на рослини.

- за проявом фузаріозного ураження колеоптиле – у варіанті з препаратом-конкурентом виявлено значно більше рослин з ознаками ураження, ніж на варіантах з Анталом і Туменом (11,0 % проти 2,0-2,1 %), тобто ефективність захисту двох останніх протруйників вища.

Суттєвої різниці за висотою рослин між варіантами з різними протруйниками на момент обстеження не виявлено.


alt
Зворотній
зв'язок