Триумф

alt

Трикомпонентний контактно-системний гербіцид для боротьби з однорічними двосім’ядольними та деякими однодольними бур’янами в посівах цукрового буряку.

Діюча речовина:

фенмедифам, 91 г/л; десмедифам, 71 г/л; етофумезат, 112 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат емульсії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

  • Відсутність негативного впливу на культурні рослини.
  • Наявність діючої речовини ґрунтової дії дозволяє ефективно знищувати бур’яни, що проростають.
  • Гнучка норма витрати препарату від 1 до 3 л/га дозволяє ефективно витрачати гербіцид відповідно до фази розвитку бур’янів конкретного поля.
  • Сумісність з іншими пестицидами та рідкими добривами дозволяє застосовувати препарат ТРИУМФ®, у якості партнера для бакових сумішей в комплексних системах захисту цукрового буряку.

Фенмедифам та Десмедифам — речовини контактної дії. Проникають у тканини листя, концентруються в хлоропластах, викликаючи блокування процесів фотосинтезу. Сонячна тепла погода сприяє підвищенню ефективності їх дії на бур'яни.

Етофумезат належить до діючих речовин системної дії, уповільнює мітотичний поділ клітин. Поглинається різними частинами рослин, особливо паростками та корінням молодих бур'янів разом з вологою ґрунту. Тому наяв­ність доступної вологи в ґрунті сприяє підвищенню ефективності дії етофумезату на бур'яни.

Для досягнення максимальної ефективності препарату та найнижчого хімічного навантаження на культуру та довкілля внесення бажано проводити 1–3 рази у фазу сім'ядолей бур'янів. Обробка в більш пізні стадії розвитку бур'янів потребує збільшення норми витрати препарату. Сумарна максимальна норма впродовж сезону не повинна перевищувати 3,5 л/га. Мінімальна концентрація робочого розчину становить 0,4 %, тобто не менше 0,4 л препарату на 100 л води.

Препарат сумісний з більшістю препаратів для захисту буряків цукрових. Але в кожному окре­мому випадку необхідна попередня перевірка компонентів бакової суміші на сумісність та фітотоксичність. При застосуванні препарату Триумф® у бакових сумішах з протизлаковими гербіцидами на фоні підвищених температур під час внесення можливе часткове пригнічення культурних рослин. Тому рекомендовано за умов жаркої погоди застосовувати препарат Триумф® та всі протизлакові гербіциди окремо, з інтервалом між внесенням не менш ніж 1 доба.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заповнюють водою на 3/4 об'єму. Потім включають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача водою при ввімкненому режимі змішування до повного об’єму. При внесенні препарату режим змішування має бути ввімкнений для підтримки робочого розчину в однорідному стані.

 

 

Культура

 

 

Шкідливий об'єкт

Норма витрати препарату

в залежності від фази розвитку бур'янів, л/га

1 пара справжніх листків

2 пари справжніх листків

3 пари

і більше

Буряки цукрові

Однорічні дводольні та деякі однорічні злакові бур'яни

1,0

1,0–1,5

2,0–3,5

Препарат вносять тільки за допомогою наземних обприскувачів з нормою витрати робочого розчину 200-250 л/га.

Максимальна ефективність дії препарату на бур'яни спостерігається при середньодобовій температурі повітря +18...+25°С. Мінімальна температура повітря для внесення препарату Триумф +10°С. Підвищені температури повітря (вище +25°С), а також інтенсивне сонячне випромінювання знижують ефективність дії препарату та підвищують ризик токсикації культурних рослин. Приморозки впродовж 3 днів до внесення препарату або 7 днів після внесення препарату підвищують ризик токсикації культурних рослин. Наявність крапельної вологи на поверхні рослин під час внесення, а також дощ впродовж 6 годин зменшують ефективність дії препарату на бур'яни.

Культура

Норма витрати, л/га

Шкідливий об’єкт

Максимальна кратність обробок

Буряки столові,

буряки кормові

1,0

Однорічні дводольні та деякі

однорічні злакові

3

Препарат дозволяє ефективно знищувати в посівах буряків цукрових такі бур'яни, як амброзія полинолиста, вероніка плющолиста, гірчак березковидний, жабрій звичайний, бур'яни з родини капустяні, чистець однорічний, щириця звичайна та ін.

Перші візуальні симптоми гербіцидної дії (хлороз, в'янення) спостерігаються на 3-6 день після внесення препарату. Остаточна загибель бур'янів відбувається впродовж 2-3 тижнів.

Оскільки культурні рослини найбільш чутливі до препарату Триумф® у фазі сім'ядолей — (пер­ша пара справжніх листків), не рекомендовано застосовувати препарат у цей період з нормою більше 1 л/га. Вносити препарат Триумф® з нормою більше 1 л/га дозволяється лише при утво­ренні культурними рослинами 4 справжніх листків.

• робочий розчин придатний до застосування протягом 16 годин після приготування;
• обприскування мокрих від роси та опадів рослин, а також дощ протягом 6 годин після обприскування знижують ефективність дії препарату;
• не рекомендується застосовувати препарат при температурі повітря більше ніж 25 °С та нижче за 10 °С.

З метою знищення злакових бур’янів рекомендовано застосовувати гербіцид ТРИУМФ® у баковій суміші з протизлаковим гербіцидом ЦЕТОДИМ®, який обов’язково слід застосувати з ПАР ФОФІР®. При цьому спочатку розчиняють препарат ТРИУМФ®, потім додають  в розчин препарат ЦЕТОДИМ®, а ПАР ФОФІР® додають в бак обприскувача в останню чергу, безпосередньо у робочий розчин. В іншому випадку, внаслідок надмірного піноутворення при додаванні ПАР ФОФІР®, частина робочого розчину може виплеснутися з баку.

Застосування препарату ТРИУМФ® у бакових сумішах с гербіцидом ЦЕТОДИМ®

- Однорічні дводольні та злакові бур’яни

ТРИУМФ® 1–3 л/га   

ЦЕТОДИМ® 0,2–0,4 л/га + ПАР ФОФІР® 0,6–1,2 л/га   

- Однорічні дводольні та багаторічні злакові бур’яни

ТРИУМФ® -  

ЦЕТОДИМ® 0,6–0,8 л/га + ПАР ФОФІР® 1,8–2,4 л/га

Чутливі бур'яни

Амброзія полинолиста

Зірочник середній

Паслін чорний

Вероніка персидська

Кропива глуха

Портулак городній

Вероніка плющолиста

Куколиця біла

Редька дика

Галінсога дрібноквіткова

Куколиця нічна

Рутка лікарська

Гірчак березковидний

Лобода біла

Талабан польовий

Гірчиця чорна

Лобода гібридна

Фіалка польова

Грицики звичайні

Лутига розлога

Чистець однорічний

Жабрій звичайний

Нетреба звичайна

Щириця звичайна

Жовтозілля весняне

 

 

Помірно чутливі бур'яни

Гірчаки, види

Жовтий осот огородній

Латук дикий (компасний)

Гірчиця польова

Злинка канадська

Підмаренник чіпкий

Стійкі бур'яни

Березка польова

Латук татарський

Плоскуха звичайна

Будяк щетинистий (осот рожевий)

Мишій види

Ромашка лікарська

Калачики призабуті

Осот жовтий (польовий)

Ромашка непахуча

 
 

alt
Зворотній
зв'язок