Тринаванта

alt

Фунгіцид та інсектицид для протруювання насіння

Діюча речовина:

дифеноконазол, 50 г/л; азоксистробін, 20 г/л; тіаметоксам, 250 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

текучій концентрат суспензії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

  • широкий спектр дії проти основних проблем на насінні та на початкових етапах росту зернових культур;
  • відсутність ретардантного ефекту;
  • стимулюючий вплив на молоді проростки за рахунок діючих речовин, що входять до складу протруйника;
  • захист від шкідників, інсектицидний компонент вже в каністрі

Дифеноконазол – системний триазол, інгібітор біосинтезу ергостерину в клітинних стінках грибів. Менш розчинний у воді та менш рухливий, за рахунок чого забезпечує більш тривалий захист насіння та молодих проростків від сажкових хвороб та гельмінтоспоріозів. Чинить мінімальний ретардантний ефект на проростки.

 

Азоксистробін – діюча речовина з класу стробілуринів з широким спектром активності. Після нанесення на насіння частина речовини (біля 30 %) поглинається корінням при проростанні і розповсюджується по рослині, решта поглинається ґрунтово-поглинальним комплексом та захищає насіння і молоді проростки від ґрунтової та поверхневої інфекції. Інгібує мітохондріальне дихання грибів, блокує проростання спор та апресоріїв. Чинить позитивий фізіологічний вплив на рослини.

 

Тіаметоксам має системну та контактно-шлункову дію. Контактуючи з комахою швидко потрапляє в організм шкідника, руйнує нервову систему через рецептори нікотинацетилхоліна, в результаті комаха перестає харчуватись і гине. За рахунок системної дії забезпечує довготривалий (до 45 діб) захист культурних рослин після висівання.

Препарат дозволений до використання в Україні за умов дотримання регламентів застосування і вимог природоохоронного законодавства. Для обробки препаратом рекомендується використовувати якісне непроросле насіння без механічних пошкоджень. Тому перед протруюванням насіннєвий матеріал слід ретельно відкалібрувати та очистити від домішок у вигляді пилу, битого зерна, насіння бур’янів, тощо. Вологість насіння має бути стандартною (14%) або на 1-2% нижче стандарту для кондиційного насіння.

Сумісний з більшістю пестицидів та агрохімікатів. Однак слід проводити оцінку сумісності з конкретним препаратом перед виробничим використанням.

Перед застосуванням препарат треба ретельно перемішати в каністрі. Бак машини для протруювання повинен бути чистий, машина для протруювання повинна бути відкаліброваною щодо швидкості подачі посівного матеріалу, що обробляється та швидкості, рівномірності подачі і розпилення робочої рідини. Для приготування робочої суспензії слід розчинити 1,0 л препарату в 9,0 л води. Перемішувати розчин впродовж 3-5 хвилин до отримання однорідної суспензії. Робочий розчин повинен бути використаний в день приготування. Норма витрати робочого розчину становить 10 л на 1 тонну насіння.

Протруєне насіння слід зберігати у прохолодному, сухому приміщенні та висіювати у якомога короткий період після протруювання.

Культура

Шкідливі об’єкти

Норми витрати препарату, л/т

Спосіб, час обробки, обмеження

Максимальна кратність обробок

Озима пшениця

Тверда, летюча сажки, пліснявіння насіння, альтернаріоз, фузаріозна коренева гниль, гельмінтоспоріозна, пітіозна.

Личинки пластинчастовусих, дротяники, хлібний турун, злакові мухи, цикадки, попелиці

1,0

Передпосівна обробка насіння

1

Ячмінь озимий та ярий

Кам’яна, летюча сажки, пліснявіння насіння, альтернаріоз, кореневі гнилі (фузаріозна, пітіозна, гельмінтоспоріозна), сітчаста, облямівкова плямистості.

Личинки пластинчастовусих, дротяники, хлібний турун, злакові мухи, цикадки, попелиці

1,0

• хвороби ‒ тверда (кам’яна) та летюча сажки, пліснявіння насіння, альтернаріоз, кореневі гнилі (гельмінтоспоріозні, фузаріозні, пітіозні), септоріоз, сітчаста та облямівкова плямистості на ячмені.

• шкідники ‒ добре захищає сходи озимих зернових на початкових етапах від ґрунтових шкідників – личинок пластинчастовусих, дротяників та личинок хлібного туруна молодших віків.

Також знижує пошкодженість рослин личинками пшеничної мухи, гусеницями озимої совки (молодших віків) та сисними шкідниками (злакові цикадки та злакові попелиці), які є переносниками вірусних хвороб.


alt
Зворотній
зв'язок