Тіома

alt

Фунгіцид системної та профілактично-лікувальної дії для захисту рослин від хвороб в період вегетації. 

Діюча речовина:

тіофанат-метил, 500 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат суспензії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

Препарат системний, переміщується акропетально по судинній системі, має лікувальні властивості. Тіофанат-метил блокує дихання клітин гриба, затримуючи продукування мікотоксинів, а його метаболіт зв'язується з макромолекулами тубуліну (білку, що полімеризується у мікротрубочки) і, порушуючи їх утворення, перешкоджає поділу ядер, клітин гриба та синтезу ДНК. Препарат є одним із кращих для обробки механічно ушкоджених рослин (яблуневі сади після обрізки, пошкоджені шкідниками або градобоєм).

Препарат застосовують профілактично, за сприятливих для розвитку хвороб погодних умов та за наявності первинних ознак ураження. Препарат слід вносити дрібно крапельним методом з тиском в системі 2,5‒3,0 кг/см2. Швидкість руху агрегату має не перевищувати
6‒7 км/год. Норма витрати робочого розчину для обробки виноградників становить 800‒1000 л/га, для обробки плодових 1000‒1200 л/га, польових культур 300–400 л/га. Концентрація робочого розчину при прояві ознак хвороби має бути не меншою 0,1%.

Препарат можна застосовувати у сумішах з більшістю інсектицидів, акарицидів та фунгіцидів, за винятком лужних препаратів (речовини з рН >7), наприклад, бордоської рідини.

Перед приготуванням робочого розчину препарат слід добре розмішати в каністрі. Бак обприскувача заповнюють водою на 1/3 об’єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача водою до повного об’єму при ввімкненому режимі змішування.

Культура

Шкідливий обєкт

Норма витрати препарату л/га

Максимальна кратність обробок

Виноградники

Оїдіум, сіра гниль

1,0‒1,5

3

Яблуня

Борошниста роса, парша, філостіктоз, плодова гниль

1,0‒1,6

3

Зернові колосові

Снігова пліснява, церкоспорельоз, борошниста роса, фузаріоз

1,2-1,5

2

Ріпак

Снігова пліснява, борошниста роса, фомоз, біла та сіра гниль

2

Соя

Антракноз, фузаріоз

1

ПЕРІОДИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ, залежно від фази розвитку культурних рослин

Проти парші на яблуні препарат застосовують:

1     обробка ‒ стадія сплячої бруньки

2     обробка ‒ наприкінці цвітіння

3     обробка ‒ за сприятливих погодних умов та прояву ознак ураження на органах рослини

Проти борошнистої роси на яблуні:

1      обробка ‒ по зеленому конусу (у фазі розпускання бруньок)

2      обробка ‒ одразу після цвітіння

3      обробка ‒ в літній період за сприятливих умов для розвитку, або при перших ознаках прояву хвороби

Проти плодової гнилі на яблуні: обробка проводиться влітку, в період росту плодів за умов підвищеної вологості повітря та випадання дощів.

Проти оїдіуму на виноградниках: препарат вносять до цвітіння та після цвітіння. Першу обробку слід проводити, коли середньодобова температура перевищує позначку в +10°С, а довжина молодих пагонів складає 10‒15 см і більше. Інтервал до наступної обробки становить 14 днів.

Проти сірої гнилі на виноградниках:

1      обробка ‒ після цвітіння

2      обробка ‒ змикання ягід у гронах

3      обробка ‒ через 14 днів після змикання ягід у гронах

Оптимальними температурами в період застосування препарату є +12...+22°С, проте тіофанат-метил ефективний вже при +5‒7°С, що є суттєвою перевагою над іншими препаратами. Швидкість бокового вітру при застосуванні не повинна перевищувати 4‒5 м/с. Препарат швидко поглинається тканинами рослин, за рахунок чого дощ через 3 години після його застосування не впливає на ефективність його дії.

Культура

Норма

витрати,

л/га

Шкідливий об'єкт

Особливості

застосування

Пшениця

1,2‒1,5

Борошниста роса, септоріоз, бура іржа, фузаріозна і церкоспорельозна кореневі гнилі

Перша обробка – на початку виходу в трубку (стадія 2 міжвузлів), вдруге ‒ від початку колосіння до кінця цвітіння

Ярий та озимий ячмінь

Борошниста роса

Соняшник

1,4

Фомоз, фомопсис, вертицильоз, склеротиніоз (біла гниль)

Обприскування в період вегетації

Цукрові буряки

0,8‒1,2

Церкоспороз, борошниста роса

Груша

1,4‒1,6

Парша, борошниста роса, моніліоз

Капуста

1,5‒2,0

Фузаріозне в'янення, фомоз,
борошниста роса, сіра і біла гниль

Томати

1,5

Фузаріозне та вертицильозне в'янення, антракноз, борошниста роса та сіра гниль

Препарати на основі тіофанат-метилу зареєстровані в багатьох країнах світу на 120 культурах, в світовій та українській практиці застосування вони зарекомендували себе як ефективні засоби захисту рослин від кореневих гнилей, борошнистої роси та фузаріозу зернових колосових культур. Також препарати на основі тіофанат-метилу популярні та широковживані у світі на плодових та овочевих культурах, зокрема на огірках, баклажанах, капусті, перці проти борошнистої роси, антракнозу, фузаріозу, сірої та білої гнилей.

В Україні препарати на основі тіофанат-метилу зареєстровано для захисту пшениці, ячменю, цукрового буряку, соняшнику, винограду, яблуні від борошнистої роси, септоріозу, фузаріозу, фомозу, фомопсису, вертицильозу, церкоспорозу, оїдіуму, парші, сірої та плодової гнилей, філостіктозу, моніліозу.

Період захисної дії препарату становить від 3 до 6 тижнів. За рахунок розпаду тіофанат-метилу на метаболіти частково вивільнюється карбендазим, який, в свою чергу проявляючи фунгіцидну активність, пролонгує дію препарату. Таким чином, Тіома к.с. має перевагу над препаратами на основі карбендазиму за рахунок довшого захисного періоду та більш потужної дії. Завдяки формуляції препарату у вигляді концентраті суспензії досягнута краща, у порівнянні зі змочуваним порошком, його проникність та ефективність.


alt
Зворотній
зв'язок