Тіназол

alt

Фунгіцид системної дії з лікувально - профілактичними властивостями для захисту зернових колосових та буряку цукрового від хвороб, інгібітор росту озимого ріпаку

Діюча речовина:

пропіконазол, 250 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат емульсії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

Діюча речовина проникає в рослину через її надземну частину і активно розноситься по всіх органах. Блокує розвиток грибної інфекції за рахунок порушення синтезу ергостеролів в мембранах клітин патогена. Внаслідок цього клітинні мембрани гриба втрачають свої фізичні та біологічні властивості, і патоген гине. Період захисної дії складає від 20 до 40 днів

Препарат вносять наземним обприскуванням профілактично (коли погодні умови сприяють поширенню захворювання) або при появі перших візуальних ознак захворювання (ураження 3‒5 % рослин). Максимальна ефективність дії препарату спостерігається при застосуванні для захисту прапорцевого листка зернових колосових, а також на початкових етапах розвитку захворювання цукрових буряків.

Препарат сумісний з більшістю пестицидів та рідких добрив, які мають нейтральну реакцію, однак у кожному конкретному випадку необхідна попередня перевірка компонентів бакової суміші на сумісність. Для попереднього тесту компонентів бакової суміші на сумісність у прозору скляну ємність об'ємом не менше ніж 0,5 л наливають води і додають препарати у відповідних пропорціях. Ємність закривають кришкою і збовтують протягом деякого часу до повного розчинення компонентів. За розчином спостерігають впродовж 30‒45 хвилин. Якщо утворюється осад, то дані компоненти бакової суміші є несумісними і повинні застосовуватись окремо.

 

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заливають водою на 1/3 ‒ 1/2 об’єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача до повного об’єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Шкідливий об'єкт / мета застосування

Норми витрати препарату, л/га

Пшениця озима

Септоріоз листків, борошниста роса, бура листкова іржа

0,5

Ячмінь ярий

Борошниста роса, сітчаста, темно-бура та облямівкова плямистості листя

Буряки цукрові

Борошниста роса, церкоспороз

Ріпак озимий на технічні цілі

Інгібування росту листя та підвищення стійкості до екстремальних погодних умов

Максимальна кратність обробок — 2 обробки за сезон.

Строк останньої обробки до збирання врожаю має становити не менше, ніж 30 діб.

Препарат вносять з нормою витрати робочого розчину 200‒400 л/га. Обов'язковим є повне та рівномірне покриття рослин робочим розчином. При високій густоті стояння рослин доцільним є застосування максимально рекомендованої норми витрати робочого розчину.

Оптимальна температура повітря під час внесення препарату становить +12...+20°С. Тому доцільним є внесення препарату вранці або ввечері. Не рекомендовано вносити препарат при температурі повітря вище +25°С. Забороняється застосовувати препарат при швидкості вітру більше 3‒4 м/с. Дощ впродовж 3‒5 годин після внесення препарату, а також наявність краплинної вологи на поверхні рослин під час внесення препарату можуть суттєво знизити ефективність його дії.

Культура

Шкідливий об’єкт, проти якого обробляється

Норма витрати препарату, л/га, т

Жито озиме

Іржа бура та стеблова, септоріоз, ринхоспоріоз, церкоспорельоз, борошниста роса

0,5

Овес

Корончаста іржа, червоно-бура плямистість

Райграс пасовищний, кострець безостий, вівсяниця лугова

Гельмінтоспоріоз

0,5

Просо посівне

Летюча сажка (протруювання насіння)

0,25

Льон-довгунець

Антракноз, крапчатість

Конюшина лугова

Антракноз, аскохітоз, бура плямистість (обприскування у фазі стеблування посівів другого року вегетації 0,2 %-м робочим розчином)

1,0

Смородина чорна (маточники, розплідники)

Американська борошниста роса (обприскування в період вегетації 0,05%-м робочим розчином)

0,4–0,5

Американська борошниста роса, антракноз, септоріоз (обприскування в період вегетації 0,15%-м робочим розчином)

1,5

Виноградники

Оїдіум

0,5

Яблуня

Борошниста роса, парша

0,3

Вишня

Коккомікоз (обприскування до цвітіння)

0,4–0,5

М’ята

Іржа (обприскування в період цвітіння)

0,5

Роза ефіроолійна

Іржа (обприскування в період вегетації 0,08%-м робочим розчином)

 

На озимій пшениці: препарат можна вносити до фази колосіння культурних рослин.

На ячмені ярому: препарат можна застосовувати до появи язичка прапорцевого листка.

На ріпаку озимому: препарат застосовують у фазу 4-5 листків культури.

Не рекомендовано застосовувати препарат на більш пізніх етапах росту та розвитку зернових колосових (після фази колосіння для пшениці озимої та після появи прапорцевого листка для ячменю ярого), оскільки це підвищує ризик зниження врожайності культури, а також може призвести до накопичення залишкової кількості препарату в сільськогосподарській продукції.


alt
Зворотній
зв'язок