Скорпіон Форте

alt

Десикант контактної дії. Використовується для зниження вологості зерна та припинення розвитку й поширення хвороб за рахунок підсушування рослин перед збиранням.

Діюча речовина:

дикват дибромід, 280 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

розчинний концентрат

Тарна одиниця:

каністра 10л.

- Швидке поглинання препарату рослинами мінімізує змивання дощем і, підвищує ефективність препарату.

- Полегшує збирання урожаю : наряду з культурними рослинами висушує й бур’яни.

- Запобігає втратам урожаю та зниження його якості за рахунок блокування розвитку та поширення хвороб.

- Знижує вологість насіння, зменшуючи, тим самим енерговитрати на сушіння.

- Оскільки діюча речовина контактної дії і швидко розкладається в рослинах, застосування препарату Скорпіон Форте®,  є безпечним як на насінневих посівах, так і на призначених для харчових цілей.

Препарат контактної дії. Діюча речовина препарату є сильним окисником, при потраплянні в рослину призводить до руйнування клітинних мембран, порушення процесів фотосинтезу та виведення вологи з клітин. Висушує як культурні рослини, так і бур'яни, наявні на площі що піддається обробці.

Обов'язковою умовою для дії препарату є обробка зелених рослин, з наявністю живих клітин культури. Саме за своєчасної обробки досягається максимально ефективне поглинання діючої речовини. В процесі поглинання препарату листям рослин відбувається відновлення молекули диквату, в результаті чого утворюється стабільний радикал, який може бути вдруге окислений молекулярним киснем. В результаті приєднання електрона кисень перетворюється в високореактивний супероксид-аніон (О2-) і перекис водню (Н2О2), окислюють ненасичені жирні кислоти. Утворений при цьому малоновий діальдегід інактивує електронно-транспортну систему, що стає причиною швидкого руйнування тонопластом, деструкції клітинного вмісту (розрив мітохондрій, руйнування мембран тилакоїдів в хлоропластах) і висушуванні рослини в цілому.

Обробку посівів препаратом проводять в період фізіологічної стиглості насіння соняшнику (вологість сім’янок 40-36%). Обробка в більш ранні строки може призвести до зниження урожайності. Норма витрати препарату обумовлена густотою стояння рослин, засміченістю посіву бур’янами, погодними умовами під час обробки та періодом до збирання врожаю. Обробку краще проводити у вечірні часи або вдень при хмарній погоді, тому що спекотна сонячна погода на час обробки зменшує ефективність десикації. Після проведення обробки сприятливими є умови, що прискорюють виведення вологи зі зруйнованих клітин рослин – вітер, сонячна погода без опадів. Наявність пилу на поверхні рослин також негативно впливає на ефективність дії препарату. Тому за таких умов застосовувати препарат не рекомендовано.

Скорпіон Форте®, р.к. сумісний у бакових сумішах з сечовиною або аміачною селітрою до 5 кг/га для посилення впливу на бур’яни.

Бак обприскувача заповнюють водою на 1/3 об'єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача водою до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. Розчин готують на спеціальному майданчику, що підлягає знезараженню. Не допускається пролив робочого розчину під час його приготування і заправки обприскувача. Робочий розчин повинен бути використаний в день приготування.

Культура

Норма витрати

препарату,

л/га

Спосіб, час обробок, обмеження

Строк виходу людей на оброблені площі для виконання механічних/ручних робіт, днів

Строк останньої обробки до збирання врожаю, днів

Максимальна кратність обробок

Соняшник

1,3 - 2,0

Обприскування посівів у фазі початку побуріння кошиків

3/10

6

1

Ріпак

Обприскування посівів при 70% побуріння стручків середнього ярусу

Соя

Обприскування посівів при 60% побуріння бобів (побуріли нижній та середній яруси)

При наземному застосуванні штанговими обприскувачами 200 – 300 л/га.

При авіаційному застосуванні 50 – 70 л/га.

  • Оптимальна температура для застосування препарату Скорпіон Форте®, р.к. +12…+20°С
  • Знижені температури повітря (менше +120С) уповільнюють прояв візуальних ознак дії препарату, але не зменшують ефективність його дії.
  • Швидкість вітру для наземного обприскування – не вище 4–5 м/с
  • Швидкість вітру для авіазастосування – не вище 2–3 м/с
  • Дощ через 30 хвилин після обробки не впливає на ефективність дії препарату.

Швидкість дії залежить від фази розвитку і фізіологічного стану рослин, а також погодних умов на момент застосування. За сприятливих умов прояв перших ознак дії (хлороз, підсихання тканин ) стає помітним на 2 – 3 день після обприскування, повне підсушування настає через 7 – 10  днів після обробки.

Прикордонно-захисна зона для бджіл при обробці Скорпіон Форте®, р.к. авіацією – не менше 3-4 км; 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу сільськогосподарських тварин, об’єктів природо-заповідного фонду; 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, посівів сільськогосподарських культур, які вживають в їжу без термічної обробки, а також садів, виноградників та місць проведення сільськогосподарських робіт. Авіаційно-хімічні роботи повинні виконуватися на висоті до 3 м над об’єктом обробки.


alt
Зворотній
зв'язок