Скоразол

alt

Системний фунгіцид з лікувально-профілактичними властивостями для боротьби з основними хворобами яблуні. 

Діюча речовина:

дифеноконазол, 250 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат емульсії

Тарна одиниця:

каністра 1л

Дифеноконазол ‒ діюча речовина системної дії, швидко поглинається рослиною та поширюється на всі ділянки, що потребують захисту. Порушує процес синтезу ергостеролів в клітинах патогена, внаслідок чого мембрани клітин гриба втрачають свої механічні і біологічні властивості. Препарат має лікувальну та профілактичну дію.

Препарат застосовують профілактично, коли погодні умови сприяють розвитку та поширенню збудника парші яблуні (температура повітря +18...+22°С та наявність крапельної вологи: дощ, роса, туман), або при появі перших ознак хвороби. Препарат вносять наземним обприскуванням з нормою витрати робочого розчину 800‒1000 л/га. Обов'язковим є повне та рівномірне покриття всієї поверхні рослин робочим розчином під час внесення препарату. Можлива обробка в період цвітіння.

Мінімальну норму витрати робочого розчину

доцільно застосовувати на початку вегетації та/або при низькому рівні розвитку інфекції.

Максимально рекомендовану норму витрати робочого розчину

доцільно застосовувати при повному розвитку листкової маси та/або за умов сильного інфекційного тиску.

У період від фази рожевого бутону до фази діаметру плоду 10 мм обробку проводять з інтервалом 7‒10 днів.

У більш пізні фази вегетації інтервал між обробками за умов сильного розвитку хвороби має становити 8 днів, за умов слабкого або помірного поширення захворювання цей інтервал можна збільшувати до 10‒12 днів.

Інтервал між профілактичними обробками ‒ 10‒12 днів. Максимальна ефективність дії препарату спостерігається, якщо його було застосовано не пізніше 3 діб після появи перших візуальних ознак хвороби. У разі подовженої загрози масового поширення хвороби, а також для захисту сортів яблуні, чутливих до парші, доцільним є застосування бакової суміші: Скоразол (0,15 л/га) + Кон­тактний фунгіцид (75% від рекомендованої норми). Інтервал між обробками має становити 12 днів. У разі необхідності внесення фунгіциду контактної групи у чистому вигляді інтервал між останньою обробкою препаратом Скоразол та застосуванням фунгіциду контактної дії має становити не менше ніж 8 днів.

Сумісний з речовинами нейтральної реакції, необхідно також проводити пробне змішування з іншими препаратами в рекомендованих дозах перед широкомасштабним застосуванням.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заповнюють водою на 1/3 об'єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача водою до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. Під час внесення препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Шкідливий

об'єкт

Норми витрати препарату,

л/га

Максимальна

кратність обробок за сезон

Яблуня

Парша, борошниста роса

0,15‒0,20

4

Строк виходу людей для виконання механізованих робіт становить 3 дні, для виконання ручних робіт ‒ 7 днів.

Строк останньої обробки до збирання врожаю має становити не менш як 20 діб.

Максимальна ефективність дії препарату спостерігається при його застосуванні при температурі повітря +18...+22°С. Не рекомендовано застосовувати препарат при температурі повітря вище +25°С. Дощ через 3 години після обприскування не впливає на ефективність дії препарату.

Культура

Шкідливий об’єкт, проти якого проводиться обробка

Норма витрати препарату,

л/га

Період очікування/максимальна кратність обробок

Груша

Парша, борошниста роса, альтернаріоз

0,15‒0,2

30/4

Картопля

Альтернаріоз

0,5‒0,6

14/2

Персик

Кучерявість листя, парша, борошниста роса

0,2

30/2

Томати

Альтернаріоз

0,5‒0,6

14/3

Препарат захищає яблуню від парші, а також від борошнистої роси за умови помірного або слабкого розвитку хвороби

Обмеження льоту бджіл – 24 години після внесення препарату. Захисна зона льоту бджіл – не менше 2‒3 км.


alt
Зворотній
зв'язок