Мотор

alt

Гербіцид системної та ґрунтової дії для знищення однорічних дводольних та злакових бур’янів в посівах гороху, сої та соняшнику, стійкого до імідазолінонів

Діюча речовина:

імазамокс, 40 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

розчинний концентрат

Тарна одиниця:

каністра 5л.

Імазамокс має чітко виражену системну дію, селективний, адсорбується листками та коріннями, може рухатись по рослині. Діюча речовина надходить до меристематичних тканин по ксилемі і флоемі, де інгібує синтез ферменту ацетолактатсинтази (ALS), який бере участь у синтезі трьох незамінних амінокислот (валін, лейцин, ізолейцин), необхідних для продукування білка та ДНК і росту клітин. Порушення синтезу білку призводить до зупинки в рості та загибелі бур’яну.

Препарат вносять лише наземним обприскуванням, під час обробки слід уникати перекриття смуг внесення. Обприскування слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (після 18) години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

Залити на 2/3 бак обприскувача водою, долити необхідну кількість препарату. Під час заповнення баку і до закінчення обприскування ретельно перемішувати робочий розчин. Не допускається пролив робочого розчину під час його приготування і заправки обприскувача. Робочий розчин повинен бути використаний в день приготування.

Культура

Шкідливий обєкт

Норма витрати препарату л/га

Спосіб та час обробок

Строки виходу людей для виконання механізованих/ручних робіт, діб

Соняшник

(Гібриди, стійкі до імідазолінонів)

 

Однорічні дводольні і злакові бур'яни

1,0 – 1,2

Обприскування у фазі 2 - 8 листків культури та на початкових стадіях розвитку бур'янів

 

 

3/7

Горох

0,75 – 1,0

Обприскування посівів у фазу 2-5 справжніх листків культури (злакові бур'яни в фазі 1-3 листки, дводольні - сім’ядолі – 4 листки)

Соя

Обприскування у фазі 1-3 трійчастих листків культури (злакові бур’яни у фазі 1-3 листки, дводольні – сім’ядолі – 4 листки)

Становить 200 – 250 л/га. За умов підвищеної густоти стояння рослин та/або великій кількості рослинних решток норму витрати робочої рідини слід збільшити.

- Швидкість вітру при обприскуванні до 3-4 м/с.
- Температура повітря на момент застосування від +15 до +22°С

Нижчі за +10˚С  та вищі за +25˚С температури уповільнюють в рослинах бур'янів процеси метаболізму, що може негативно вплинути на ефективність дії гербіциду.

Залишкова кількість препарату в ґрунті та на рослинних рештках може негативно вплинути на наступні культури сівозміни, тому цей факт та фактори, що впливають на розпад препарату слід враховувати при плануванні висіву наступних культур. У разі оптимальних умов для швидкого розпаду гербіциду слід з урахуванням часу висівати наступні культури
4 місяці: при кількості опадів 200 мм* допустима до вирощування культура - Пшениця озима, жито
12 місяців: при кількості опадів 200 мм* допустимі до вирощування культури - Сорго, кукурудза, ярі пшениця та овес, ярий та озимий ячмінь, рис, соняшник
16 місяців: при кількості опадів 200 мм* допустимі до вирощування культури - Цукровий та кормовий буряк, ріпак, овочі, картопля, гречка, просо
Без обмежень: допустимі до вирощування культури - Сорти та гібриди соняшнику, ріпаку, кукурудзи – стійкі до гербіцидів групи імідазолінони, соя, горох, боби
Умови для активної мікробіологічної діяльності, яка впливає на ступінь розпаду препарату : Грунти з легким механічним складом, Мінімальна кількість рівномірно розподіленої за період вегетації вологи для підвищення мікробіологічної деградації діючої речовини – 200мм, рН грунту – не менше 6,2 ( чим нижчий показник рН, тим вище ризик післядії), Температура грунту не нижче +10˚С.

Візуальні ознаки проявляються у вигляді хлоротичного та антоціанового забарвлення органів рослин. Ріст бур’янів при застосуванні препарату призупиняється вже через кілька годин після обробки, проте перші ознаки дії у вигляді хлорозу листя проявляються через 5-7 діб, а повна загибель бур`яну настає впродовж 3-6 тижнів.

  • Не вирощувати соняшник за технологією чисте поле, при умові використання інгібіторів ALS з грунтовою активністю (сульфоніл-сечовини, імідазолінони, триазолпіримідини, та ін.) на попередній культурі.
  • В окремих випадках, під впливом стресових факторів навколишнього середовища (низькі температури, посуха, перезволоження) після застосування гербіциду Принц, р.к. спостерігається затримка росту рослин та/або зміна кольору – відновлюється за 1 – 2 тижні.
  • Гербіциди суцільної дії (гліфосати) вносити не менше, ніж за 2 тижні до посіву соняшника.

Не застосовувати препарат у бакових сумішах з добривами, ПАР, та іншими гербіцидами.

Слід утриматись від застосування гербіцидів інгібіторів ALS та застосування інсектицидів з групи фосфороорганічних сполук в період вегетації культури, в посівах якої застосований Принц, р.к.

ДУЖЕ ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Глуха кропива (види)

Грицики звичайні

Мак дикий

Петрушка собача звичайна

Незабудка польова

Ромашка, види

Зірочник середній

Талабан польовий

Очка курячі польові

Фіалка види

Канатник Теофраста

Галінсога дрібноквіткова

Жабрій звичайний

Мишій, види

Роман (види)

Празелень звичайна

Щириця (види)

Пальчатка кров’яна

Сухоребрик Льозеліїв

 

 

ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Вівсюг звичайний

Нетреба (види)

Редька дика

Тонконіг однорічний

Амброзія полинолиста

Паслін чорний

Лутига розлога

Лобода (види)

до 2-х листків

Бромус (види),

Метлюг звичайний

Підмаренник чіпкий

Гібіск трійчастий

Жовтозілля звичайне

Плоскуха звичайна

Щавель (види)

Гусимець Таля

Портулак городній

Чистець польовий

Кучерявець Софії

Горобейник польовий

Приворотень польовий

ПОМІРНО ЧУТЛИВІ

Ториця польова

Рутка лікарська

Гірчак (види)

Герань (види)

Череда трироздільна

Волошка синя

Грабельки звичайні

Калачики непомітні

Жовтець польовий

СТІЙКІ БУР’ЯНИ

Жовтий осот городній

Осот щетинистий

Жовтий осот польовий

Берізка польова

Дурман звичайний

Горошок мишачий

Латук дикий

Пирій повзучий

 


alt
Зворотній
зв'язок