Мілафурон

alt

Післясходовий гербіцид системної дії для знищення однорічних і багаторічних злакових та основних однорічних дводольних бур’янів у посівах кукурудзи.

Діюча речовина:

нікосульфурон, 40 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат суспензії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

  • Висока ефективність проти злакових та деяких дводольних бур’янів, включаючи злісні багаторічні злакові, які проростають як із насіння, так і з кореневищ, наприклад гумай, пирій.
  • Можливість застосування в широкому діапазоні фаз розвитку культури.
  • Короткий період розпаду в ґрунті.
  • Період активності — до 3 тижнів.

Гербіцид поглинається листками і стеблами бур’янів. Перенесення у меристемні тканини здійснюється як флоемою, так і ксилемою — переміщується до кореневої системи рослин. Припиняє поділ клітин шляхом блокування синтезу ферменту ацетолактатсинтази, який відповідає за біосинтез основних амінокислот.

Для ефективної дії Мілафурону® на бур'яни слід уникати міжрядних обробок культури за 7 днів до, та 10-14 днів після застосування препарату.

Гербіцид сумісний з більшістю пестицидів та агрохімікатів, інсектицидами групи синтетичних піретроїдів, гербіцидами на основі мезотріону, просульфурону,дикамби.

З метою підвищення ефективності дії гербіциду при застосуванні в стресових умовах, можна додати в робочий розчин аміачну селітру з розрахунку 4 кг/га в фізичній вазі. Не змішувати з гербіцидами на основі піридату, бентазону.

При обробці посівів кукурудзи гербіцидом Мілафурон® уникати внесення з інсектицидами групи ФОС.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача наповнюють водою на 1/2 об'єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприску­вача до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Об'єкт, проти якого обробляється

Норма витрати препарату, л/га

Спосіб, час обробок, обмеження

Кукурудза

Однорічні дводольні і злакові, багаторічні злакові бур’яни

1,0 – 1,5*

Фаза від 3 до 10 листків культури


* - Максимальна норма витрати препарату застосовується у випадку переростання бур’янів, при значній забур’яненості багаторічними злаковими бур’янами, а також при несприятливих погодних умовах.

Становить 200-300 л/га. Обов'язковим є повне та рівномірне покриття рослин робочим розчином. Норма витрати робочого розчину не повинна спричиняти його стікання з по­верхні рослин, що обробляються.

Препарат застосовують при середньодобових температурах повітря +15...+25°С та швидкості вітру 4 – 5 м/с. Застосування препарату при знижених (менше +10°С) або при підвищених (більше +25°С) температурах повітря може призвести до токсикації культурних рослин. Дощ впродовж 4 годин після внесення препарату може істотно знизити ефективність його дії на бур'яни.

Гірчак (види), тонконіг (види), гумай (з насіння і коренів), пажитниця (види), пирій повзучий, щириця (види), куряче просо, гірчиця польова, мишій (види), редька дика, просо колосовидне, зірочник середній, пальчатка кровоспиняюча, суріпиця звичайна, вівсюг звичайний, дурман звичайний, лобода біла, паслін чорний, жабрій (види), портулак городній, чистець (види), ромашка (види), роман польовий, хвощ польовий*, березка польова*, Осот (види)*.

 * - Недостатня дія.

Однорічні злакові бур'яни:
1-3 листка-1,0-1,25 л/га
Однорічні дводольні бур'яни:
1-4 листка - 1,0-1,25 л/га
Багаторічні злакові бур'яни:
при висоті 15-25 см - 1,25-1,5* л/га
Застосовують препарат в період активного росту бур'янів. Мілафурон® пригнічує розвиток багаторічних коренепаросткових бур'янів - осот (види), березка польова, якщо застосовується в фазу розетки у осотів (діаметр розетки 5-8 см) і довжини березки не більше 10-15 см.

Стійкість культур до нікосульфурону зростає в наступному порядку: Цукровий буряк* → томати*→ гречка→льон→ пшениця→ячмінь→ ріпак→ овес→ соя→ кукурудза. На наступний рік після застосування гербіциду обмеження по висіву відсутні.

* — Цукровий буряк і томати є найбільш чутливими до дії гербіциду культурами.

Швидкість дії гербіциду залежить від фази розвитку і фізіологічного стану бур’янів, а також погодних умов на момент застосування. За сприятливих умов ріст чутливих бур’янів припиняється протягом 6 годин після обприскування, через 7–8 днів рослини набувають червонуватого відтінку. Повна загибель бур’янів настає впродовж 7–20 днів після обробки.

Найбільш оптимальною фазою для обробки кукурудзи є фаза розвитку 3-7 листків культурних рослин.

Не застосовувати Мілафурон, КС® на ділянках гібридизації без попереднього випробу­вання на фітотокосичність.

Найбільш ефективно препарат розкладається у вологих ґрунтах з достатнім рівнем мікро­біологічної активності, що мають кислу реакцію (рН<7). В посушливих погодних умовах на ґрунтах з лужною реакцією (рН>8) можлива токсикація наступної культури сівозміни.
За необхідності пересіву:
Навесні - лише кукурудза; соя (після оранки);
Восени - озима пшениця, ячмінь.
На наступний рік після застосування Мілафурон, КС® обмежень по висіву немає.
Стійкість культур до нікосульфурону зростає в наступному порядку:
Цукровий буряк* → томати* → гречка → льон → пшениця → ячмінь → ріпак → овес → соя → кукурудза (* - цукровий буряк і томати є найбільш чутливими до дії гербіциду культурами).

ДУЖЕ ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Пальчатка кров’яна

Плоскуха звичайна (Куряче просо)види

Тонконіг, види

Мишій зелений

Просо волосовидне

Пажитниця, види

Мишій сизий

Вівсюг звичайний

 

ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Галінсога, види

Грицики звичайні

Гірчиця польова

Зірочник середній

Сорго алепське (Гумай) з насіння і коренів

Роман, види

Гірчак шорсткий

Пирій повзучий

Редька дика

ПОМІРНО ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Лобода біла

Суріпиця звичайна

Портулак городній

Канатник Теофраста

Дурман звичайний

Коммеліна звичайна

Паслін чорний

Чистець, види

Ромашка, види

СТІЙКІ БУР’ЯНИ

Березка польова

Осот, види

Свинорий пальчастий

 

Хвощ польовий

 

 

Для попередження пошкодження інших культур необхідно ретельно промити обприскувач розчином гіпохлориту натрію, з розрахунку 500 г/ 100 л води, а потім чистою водою. Необхідно також промити штанги, форсунки, розпилювачі.


alt
Зворотній
зв'язок