Купер

alt

Фунгіцид контактної дії для боротьби з хворобами рослин в період вегетації. 

Діюча речовина:

гідроксид міді, 300 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

масляна суспензія

Тарна одиниця:

каністра 5л.

При внесенні препарату на поверхні рослин утворюється захисний шар, який запобігає розвитку патогена. Іони міді поглинаються міцелієм гриба та викликають денатурацію білкових комплексів, в тому числі і ензимів. Це призводить до порушення процесів метаболізму в клітинах збудника, а потім і до загибелі патогена.

Препарат вносять профілактично, коли погодні умови сприяють розвитку та поширенню захворювань, безпосередньо перед первинним ураженням рослин (до проростання спор збудника на поверхні рослин). Максимальна ефективність дії препарату на патогенні організми спостерігається при застосуванні його в комплексі з фунгіцидами системної дії.

Препарат сумісний з переважною більшістю пестицидів, що застосовуються для захисту садів та виноградників, за виключенням препаратів на основі фосетилу алюмінію, тираму та сірки, а також препаратів, що утворюють кислу реакцію робочого розчину (рН<5,5).

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заливають водою на 1/3‒1/2 об’єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача до повного об’єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Шкідливий

об'єкт

Норми витрати препарату, л/га

Період очікування/максимальна кратність обробок

Виноградники

Мілдью

3,0‒5,0

4/30

Персик

Кучерявість листків персика

1/30

Яблуня
Груша

Парша, моніліоз, бактеріальний опік (ірвінія)

1/3

Вишня
Черешня

Моніліоз, плямистості

Слива

Моніліоз

Абрикос

Клястероспоріоз

 

Вихід людей для виконання механізованих робіт дозволяється через 3 дні після внесення препарату, для виконання ручних робіт ‒ через 7 днів.

 

Виноградники: для боротьби з мілдью дуже важливо провести перше обприскування до моменту первинного ураження рослин. Як правило, першу обробку проводять через 10 днів після того, як температура вночі досягає +10°С, а також випали опади не менше 10 мм. Іноді це співпадає з періодом відростання лози до довжини 25 см. Другу обробку проводять одразу після цвітіння. В роки з інтенсивним розвитком захворювань повторні обробки рекомендовано проводити з інтервалом 8‒10 днів по мірі появи нових 3‒4 листків.

Персик: для захисту від ураження кучерявістю листя обробку слід проводити в фазу малинового бутона. В роки з інтенсивним розвитком захворювань, а також якщо обробка навесні в фазу малинового бутона не проводилась, слід провести обробку восени, під час опадання листя.

Препарат вносять наземним обприскуванням з нормою витрати робочого розчину на садах 600‒1000 л/га. Норма витрати робочого розчину повинна бути такою, щоб забезпечувалось повне та рівномірне змочування поверхні рослин під час внесення, але не допускалося стікання робочого розчину з поверхні листя. Мінімальна концентрація препарату в робочому розчині становить 0,5%, тобто 0,5 л препарату на кожні 100 л води.

Оптимальна температура повітря для застосування препарату +12...+20°С. Рясні опади можуть змити частину препарату з поверхні рослин, знижуючи таким чином його захисну дію. В подібних випадках рекомендовано проводити повторне внесення препарату з мінімально рекомендованою нормою витрати для відновлення захисного екрану.

Культура

Шкідливий

об'єкт

Особливості

застосування

Норма витрати,
л/га

Період очікування / максимальна кратність обробок

Картопля

Фітофтороз, макроспоріоз

Обприскування
в період вегетації

4,5‒7,0

20/3

Хмільники

Пероноспороз

15/4

Томати

Фітофтороз, макроспоріоз

8/4

Яблуня, груша

Парша, бура плямистість

7,0

15/5

Вишня, черешня, слива

Клястероспоріоз, моніліоз, коккомікоз, кучерявість листя, бактеріальний опік

2,5‒3,5

-/3

Соя

Кутаста плямистість, пероноспороз, бактеріальний опік, альтернаріоз

2,0‒3,0

-/3

Цибуля

Пероноспороз

-/4

Огірки, кавуни

Антракноз, пероноспороз, бактеріоз

5,0‒5,5

20/3

■ Не рекомендовано застосовувати препарат під час цвітіння культурних рослин, а також після цвітіння персика, оскільки це може спричинити опадання листків.

■ Деякі сорти винограду мають підвищену чутливість до препаратів на основі міді. Тому бажано мати попередні дані щодо чутливості конкретного сорту винограду до фунгіцидів, що містять мідь.

■ Не рекомендовано застосовувати препарат при температурі повітря вище +25°С.

■ Якщо строки обробки пропущено, і ураження рослин вже відбулося (спостерігається поява перших поодиноких візуальних ознак захворювання), впродовж 2‒3 днів необхідно застосовувати фунгіциди системної дії.

■ Слід запобігати контакту препарату з металевими поверхнями.


alt
Зворотній
зв'язок