Грізний Експерт

alt

Гербіцид системної дії, спеціально призначений для боротьби з одно­річними та багаторічними дводольними бур'янами в посівах соняшника, стійкого до гербіцидів групи сульфонілсечовин

Діюча речовина:

трибенурон-метил, 750 г/кг

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

водорозчинні гранули

Тарна одиниця:

  • Можливість боротьби з однорічними та багаторічними дводольними бур’янами в період після появи сходів соняшника.
  • Єдиний інструмент для знищення осотів в посівах соняшника.
  • Широке вікно застосування — у період від 2 до 6 листків у культурних рослин.
  • Гнучкі норми та схеми застосування препарату у відповідності до типу забур’яненості поля, а також кількості бур’янів.

Гербіцид Грізний Експерт® застосовується тільки на посівах соняшника, який стійкий до дії даного гербіциду. Діюча речовина проникає в рослину через її надземну частину, переміщується в зони апікальних меристем рослини, де блокує процеси поділу клітин в рослинах чутливих бур'янів. В результаті цього ріст бур'янів припиняється через декілька годин після внесення препарату, згодом рослини бур'янів гинуть.

При боротьбі з бур'янами, поверхня яких погано змочується (амброзія полинолиста, види лободи, види осотів та ін.), а також за посушливих умов для посилення дії гербіциду Грізний Експерт® його слід застосовувати з ПАР Талант® з нормою 0,1 л на 100 л робочого розчину.

Гербіцид Грізний Експерт® сумісний з переважною більшістю пестицидів та агрохімікатів, проте в кожному окремому випадку слід проводити попередню перевірку на сумісність компо­нентів бакової суміші. Не застосовуйте гербіцид Грізний Експерт® в суміші з грамініцидами. У випадках необхідності внесення протизлакових гербіцидів, їх слід вносити за 7 днів до обробки посіву гербіцидом Грізний Експерт® або через 7 днів після його застосування

Культура

Об'єкт, проти якого обробляється

Норма витрати препарату, г/га

Максимальна кратність обробок

Соняшник

Однорічні та багаторічні дводольні бур'яни

15 - 25*

+ ПАР Талант
(0,1% від обсягу робочого розчину)

2

25 - 50*

1

* - Норма витрати препарату залежить від типу стійкості конкретного гібриду соняшника до даного гербіциду

Гербіцид Грізний Експерт® застосовують тільки на тих гібридах соняшника, які стійкі до дії сульфонілсечовин. Препарат вносять за допомогою наземних обприскувачів при швидкості вітру до 5 м/с. При внесенні препарату необхідно уникати знесення робочого розчину на посіви чутливих культур.

Становить 200 - 300 л/га. При густому стоянні рослин норма витрати робочого розчину має бути не менше 300 л/га для забезпечення повного і рівномірного змочування всієї поверхні бур'янів робочим розчином. Норма витрати робочого розчину не повинна спричиняти його стікання з поверхні рослин під час внесення. Робочий розчин препарату має бути використаний впродовж робочого дня.

Температура повітря +12...+22°С в період застосування препарату є оптимальною. Знижені (менше +12°С) або підвищені (більше +25°С) температури повітря уповільнюють дію препарату на бур'яни, а в окремих випадках можуть знизити ефективність його дії.

Дощ впродовж 3 годин після внесення препарату може знизити ефективність дії гербіциду.

ГРІЗНИЙ ЕКСПЕРТ® ефективно знищує однорічні та багаторічні дводольні бур'яни, в тому числі види осотів, щирицю, види ромашки, гірчицю польову, редьку дику, види маку, дескурайнію Софії, фіалку польову та інші бур'яни.

Ефективність гербіциду ГРІЗНИЙ ЕКСПЕРТ® буде спостерігатись тоді, коли на момент обприскування рослини бур’янів будуть перебувати в таких фазах:

  • амброзія полинолиста - сім’ядолі — максимально до 2 справжніх листків;
  • лобода біла - сім’ядолі — максимально до 4 справжніх листків;
  • підмаренник чіпкий — до фази 3–4 кільця;
  • інші однорічні дводольні — до 4–6 справжніх листків;
  • багаторічні дводольні — фаза розетки – початок росту стебла.

Перші візуальні ознаки дії препарату на бур'яни з’являються через 7 - 10 днів після обробки. Повна загибель бур'янів настає через 15 - 20 днів. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин (низькі температури, посуха) уповільнюють дію препарату та прояв візуальних ознак гербіцидної дії.

Препарат вносять в період від 2 до 8 справжніх листків у культурних рослин. Оптимальним буде внесення препарату на ранніх фазах розвитку бур'янів, що, як правило, спостерігається в період 2-4 листків у соняшника.

  • Для ефективного знищення бур’янів необхідно виключити механічні обробки грунту протягом 2 тижнів до та після внесення препарату;
  • Не рекомендовано проводити обробку, якщо культурні рослини знаходяться в стресовому стані в результаті дії погодних умов (посуха, спека), ураження хворобами та шкідниками або інших фізичних ушкоджень соняшника.

Перші візуальні симптоми дії препарату на бур’яни спостерігаються через 7–10 днів після обробки в залежності від виду бур’янів та погодних умов. Повна загибель бур’янів спостерігається впродовж 2–2,5 тижнів після внесення.

Розпад діючої речовини проходить більш активно в підкислених ґрунтах, та є більш пролонгованим в нейтральних та лужних ґрунтах. Завдяки швидкому розпаду в ґрунті препарат не накладає обмежень щодо висівання наступних культур сівозміни. У випадку загибелі у поточному році з якихось причин зернових, оброблених Грізним, пересівати дані площі можна лише зерновими колосовими та соняшником стійким до сульфонілсечовин. Через 60 днів після внесення препарату пересів дозволяється будь-якими культурами.

Чутливі бур’яни. Амброзія полинолиста (макс. 2 справжніх листки); Осот, види; Герань, види; Гірчак почечуйний; Гірчиця польова; Гірчиця чорна; Грицики звичайні; Глуха кропива, види; Горошок посівний; Дворядник тонколистий; Дескурайнія Софії; Дурман звичайний; Жабрій, види; Жовтець, види; Жовтушник прямий; Жовтозілля, види; Зірочник середній; Канатник Теофраста; Латук дикий (компасний); Лобода біла (макс. до 4 справжніх листків); Лутига, види; Мак дикий; Незабудка польова; Підмаренник чіпкий (до 4 кілець); Празелень звичайна; Приворотень польовий; Редька дика; Ріпак, падалиця; Роман польовий; Роман собачий; Ромашка, види; Свиріпа звичайна; Смілка; Соняшник звичайний; Спориш звичайний; Сухоребрик, види; Талабан польовий; Хрінниця, види; Фіалка польова; Шпергель польовий; Щавель, види; Щириця загнута.

Помірно чутливі бур’яни. Волошка синя; Паслін чорний; Рутка лікарська; Фіалка триколірна

Стійкі бур’яни. Березка польова; Вероніка плющелистна; багаторічні та однорічні злакові

Стійкість гібридів соняшника до дії гербіциду Грізний Експерт® обумовлена їх специфічною генетикою. Проте існує ряд факторів, що можуть істотно вплинути на рівень стійкості гібриду в період внесення гербіциду. Це фактори природнього походження та фактори хімічної природи. Типовою реакцією рослин соняшника на такі чинники є зміна кольору та/або зменшення їх висоти. Як правило, нормальний ріст та зовнішній вигляд рослин відновлюється впродовж 1-2 тижнів.

ФАКТОРИ ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА :

■ посушливі погодні умови, або навпаки умови надмірного зволоження

■ знижені (менше +12°С) або підвищені (більше +25°С) температури повітря в період вне­сення препарату

■ різкі коливання денних та нічних температур в період застосування гербіциду Грізний Експерт®.

ФАКТОРИ ХІМІЧНОЇ ПРИРОДИ

■ Не рекомендовано вирощувати соняшник за технологією SUMO® на полях, де на поперед­никах застосовувались стійкі в ґрунті гербіциди-інгібітори ALS (похідні сульфонілсечовин, імідазолінони, триазолпіримідини). Це може призвести до негативного впливу на стійкість культури.

■ Посів соняшника оптимально проводити через 2 тижні після внесення препаратів суцільної дії (гліфосатів), оскільки їх розклад у ґрунті залежить від активності ґрунтової мікрофлори.

■ Не вносити препарат впродовж 3 діб після випадіння рясних опадів чи після штучного зро­шення.

■ У разі необхідності внесення протизлакових гербіцидів, інтервал між внесенням таких пре­паратів і гербіцидом Грізний Експерт® має становити не менше 7 днів.

■ При вирощуванні соняшника за технологією SUMO® не рекомендовано застосовувати ін­сектициди з групи фосфорорганічні сполуки (у бакових сумішах чи внесені пізніше, в період вегетації соняшника)

■ Підживлення вегетуючих рослин соняшника шляхом обприскування забороняється про­водити одночасно (у бакових сумішах) з внесенням гербіциду Грізний Експерт®.

Падалиця соняшника, який вирощувався за технологією СУМО є стійкою до дії гербіцидів інгібіторів ALS (похідні сульфонілсечовин, імідазолінони, триазолпіримідини). Для знищення падалиці такого соняшника при вирощуванні наступної культури сівозміни слід в обов'язковому порядку застосовувати препарати з іншим механізмом дії - наприклад регуля­тори росту та розвитку (продукти, що містять 2,4-Д, дикамбу, флуроксипір, клопіралід, МЦПА). Такі препарати застосовуються як самостійно, так і в бакових сумішах з препаратами, що мають інший механізм дії (в т.ч. і з гербіцидами інгібіторами ALS) за умов складного засмічення поля.


alt
Зворотній
зв'язок