Грізний

alt

Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім'ядольних бур'янів у посівах зернових колосових культур

Діюча речовина:

трибенурон-метил, 750 г/кг

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

вододисперсні гранули

Тарна одиниця:

  • Зручна формуляція та низька норма витрати препарату на 1 га роблять його надзвичайно зручним для використання у виробничих умовах, при транспортуванні та зберіганні.
  • Ефективне знищення таких стійких бур’янів, як підмаренник чіпкий, осоти, ромашка непахуча, мак дикий та інші.
  • Відсутність післядії препарату на наступні культури сівозміни.
  • Мінімальний негативний вплив на культурні рослини дає можливість застосовувати препарат від фази 2–3 листків культури.
  • Препарат ефективно працює вже при температурах від +5 °С , що значно розширює період його використання як в осінній період, так і навесні.
  • Сумісність препарату з іншими пестицидами робить його ідеальним партнером для бакових сумішей в комплексних системах захисту рослин.

Діюча речовина, що входять до складу препарату, проникає в рослину через її надземну частину, рухається через листя до точки росту, блокує фермент ацетолактатсинтазу, який необхідний для синтезу незамінних амінокислот - валіну, лейцину та ізолейцину. Внаслідок припинення процесів поділу клітин оброблені рослини зупиняються в рості

ФАЗА РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНИХ РОСЛИН

Препарат застосовується :

на ячмені від фази 2-3 листків до виходу в трубку

на озимій пшениці від фази 2-3 листків до появи прапорцевого листка (включно)

ФАЗА РОЗВИТКУ БУР'ЯНІВ

Найвища ефективність дії препарату проти однорічних двосім'ядольних бур'янів - фаза 2-4 листки.

Гірчиця польова, мак дикий та ромашка краще контролюються в більш пізні фази розвитку - фаза 4-6 листків.

Багаторічні дводольні бур'яни (будяк щетинистий та жовтий, осот польовий) - фаза розетки або висота рослини 10-15 см.

Підмаренник чіпкий знищується в фазах до 3-4 кілець.

Бур'яни, що знаходяться на більш пізніх стадіях, та менш чутливі бур'яни можуть не загинути, але їх ріст та розвиток при­пиняються, і вони більше не конкурують з культурними рослинами за елементи живлення.

Препарат сумісний з більшістю пестицидів та рідких добрив. Однак, в кожному конкретному ви­падку слід проводити попередню оцінку сумісності компонентів бакової суміші. Для ефективного знищення таких бур'янів, як вероніка плющюлиста, березка польова, паслін чорний та амброзія полинолиста — препарат Грізний® слід застосовувати в бакових сумішах з пре­паратами Амінка®, Ефірон®, Декабрист 480® з половинними нормами витрати на гектар.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заповнюють водою на 1/4—1/3 об'єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату або його маточний розчин. Доливають бак водою до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. Якщо препарат Грізний® передбачається застосовувати у баковій суміші з іншим пестицидом, спочатку повністю розчиняють препарат Грізний®, а лише потім додають в бак обприскувача партнерський компонент.  ПАР Талант® завжди додають в робочий розчин в останню чергу, коли бак обприскувача заповнений вже на 2/3 - 3/4 об'єму. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Шкідливий об’єкт

Норма витрати препарату, г/га

Максимальна кратність обробок

Ячмінь ярий

Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни, у т. ч. стійкі до 2,4-Д

15+ПАР ТАЛАНТ®*

1

 Пшениця озима

20-25

10–15+ПАР ТАЛАНТ®**

*Норма витрати ПАР ТАЛАНТ® — 0,1 л на кожні 100 л робочого розчину (0,1%-ний розчин).

**При нормі витрати 20 г/га у боротьбі з даними бур’янами обов’язковим є додавання ПАР ТАЛАНТ® (100 мл на 100 л води).

 

Строки виходу людей для виконання механізованих робіт - 3 дні, для виконання ручних робіт - 7 днів після внесення препарату

Становить 200 - 300 л/га. При високій густоті стояння рослин норма витрати робочого розчину збільшити до 400 л/га. Термін використання готового робочого розчину 24 години.

Препарат діє на бур'яни при середньодобовій температурі повітря +5...+25°С. Найбільш опти­мальні температурні умови для застосування препарату +15...+20°С. Дощ впродовж 3 годин після внесення препарату може істотно знизити ефективність його дії проти бур'янів.

Використовується у практиці захисту посівів проса від однорічних дводольних бур’янів з нормою 15 г/га, посівів вівса, тритикале з нормою 15-20 г/га.

Перші візуальні ознаки дії препарату на бур'яни з’являються через 7 - 10 днів після обробки. Повна загибель бур'янів настає на 15 - 20 день. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин (низькі температури, посуха) уповільнюють дію препарату та прояв візуальних ознак гербіцидної дії.

Не рекомендовано застосовувати препарат Грізний® в бакових сумішах з інсектицидами групи фосфорорганічні сполуки, оскільки це може призвести до токсикації культурних рослин

Перші візуальні симптоми дії препарату на бур’яни спостерігаються через 7–10 днів після обробки. Повна загибель бур’янів спостерігається на 15–20 день. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин (низькі температури, посуха) уповільнюють дію препарату та прояв візуальних ознак гербіцидної дії. Менш чутливі бур’яни та ті, що знаходяться на більш пізніх стадіях, можуть не загинути, але їх ріст та розвиток припиняються і вони більше не конкурують з культурними рослинами за елементи живлення.

Розпад діючої речовини проходить більш активно в підкислених ґрунтах, та є більш пролонгованим в нейтральних та лужних ґрунтах. Завдяки швидкому розпаду в ґрунті препарат не накладає обмежень щодо висівання наступних культур сівозміни. У випадку загибелі у поточному році з якихось причин зернових, оброблених Грізним, пересівати дані площі можна лише зерновими колосовими та соняшником стійким до сульфонілсечовин. Через 60 днів після внесення препарату пересів дозволяється будь-якими культурами.

Для ефективного знищення таких бур’янів, як вероніка плющелисна, березка польова, паслін чорний та амброзія полинолисна, препарат ГРІЗНИЙ® слід застосовувати в бакових сумішах з препаратами АМІНКА® або ЕФІРОН® з половинними нормами витрати на 1 га.

ДУЖЕ ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ (20 г/га) *

Біфора промениста

Жовтушник прямий

Ріпак, падалиця

Гірчак почечуйний

Жовтозілля, види

Роман польовий

Гірчиця польова

Зірочник середній

Роман собачий

Гірчиця чорна

Канатник Теофраста

Ромашка, види

Грицики звичайні

Латук дикий

Свиріпа звичайна

Глуха кропива, види

Куколиця біла

Смілка звичайна

Горошок, види

Лутига, види

Соняшник, падалиця

Дворядник тонколистий

Мак дикий

Спориш звичайний

Дескурайнія Софії

Незабудка польова

Сухоребрик, види

Дурман звичайний

Осот щетинистий (рожевий)

Талабан польовий

Жабрій, види

Кропива, види

Хрінниця, види

Жовтець, види

Празелень звичайна

Фіалка польова

Переліска, види

Приворотень польовий

Шпергель польовий

Латук дикий

Редька дика

Щириця, види

ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ (25 г/га) *

Гірчак березковидний

Кульбаба лікарська

Жовтий осот (польовий)

Калачики, види

Лобода біла (сім’ядолі – 2 справжніх листки)

Підмаренник чіпкий (до 4 кілець)

ПОМІРНО ЧУТЛИВІ (25 г/га) *

Амброзія полинолиста (сім’ядолі - 2 справжніх листки)

Волошка синя (до 5см)

Фіалка триколірна

СТІЙКІ БУР’ЯНИ (25 г/га) *

Рутка Шлейхера

Вероніка плющолиста

Березка польова

Паслін чорний

Нетреба, види

 

 

з додаванням ПАР Талант® (100 мл/100 л робочого розчину)


alt
Зворотній
зв'язок