Фатрін

alt

Високоефективний контактно-шлунковий інсектицид для захисту зернових колосових від широкого спектру шкідників.

Діюча речовина:

альфа-циперметрин, 100 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

концентрат емульсії

Тарна одиниця:

каністра 5л.

  • Тривала дія та стійкість до змивання дощем забезпечують надійний захист сільськогосподарських культур.
  • Мінімальні норми витрати роблять препарат економічно вигідним, а також зменшують хімічне навантаження на 1 га посівної площі.
  • Сумісність препарату ФАТРІН® з іншими пестицидами та рідкими добривами дозволяє застосовувати препарат в комплесних системах захисту сільськогосподарських культур, але в кожному окремому випадку слід перевіряти партнерські компоненти на сумісність.

Діюча речовина має контактно-шлункову дію з високим рівнем початкової токсичності, має репелентні та антифідантні властивості. Діє на шкідників, які входять в безпосередній контакт з препаратом, а також при їх живленні росли­нами, що були оброблені інсектицидом. Порушує процеси обміну іонів натрію та калію в присинаптичній мембрані, що призводить до надмірного виділення ацетилхоліну при проходженні нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок. У результаті паралічу нервової системи шкідники гинуть. Діюча речовина не мігрує по профілю ґрунту. Період захисної дії препарату становить до 15 - 20 діб.

Препарат вносять наземним обприскуванням, обов'язковим є повне та рівномірне покриття рослин, що обробляються робочим роз­чином препарату. Застосування препарату вранці або ввечері сприяє підвищенню ефективності його дії. Максимальна ефективність проведення обробок спостерігається при досягненні чисельності шкідників економічного порогу шкодочинності. У випадку коли культурні рослини знаходяться у стресовому стані (прохолодні погодні умови, приморозки, посуха та підвищенні температури) системна дія інсектициду на шкідників істотно зменшується.

Препарат сумісний з більшістю інсектицидів та фунгіцидів , проте підвергнутий швидкому гідролізу в лужних середовищах. Необхідно проводити пробне змішування з іншими препаратами в рекомендованих дозах перед широкомасштабним застосуванням.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заливають водою на 1/3 об'єму, вми­кають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача водою до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Шкідливий обєкт

Норма витрати препарату, л/га

Спосіб, час обробок, обмеження

Строк останньої обробки до збирання врожаю, днів

Максимальна кратність обробок

Пшениця озима

Клоп шкідлива черепашка, п'явиці, злакові мухи, попелиці, трипси

0,1 - 0,15

Обприскування в період вегетації

30

2

Ячмінь ярий

Попелиці, п'явиці, блішки

 

Максимальна кратність обробок - 2 за сезон. Строк виходу людей для виконання механізованих робіт - 4 дні, для виконання ручних робіт - 10 днів.

Для польових культур норма витрати робочого розчину складає 200 - 300 л/га.

Максимальна ефективність дії препарату на шкідників спостерігається при середньо­добових температурах повітря +15...+20°С. Підвищені температури повітря (вище +20°С) істотно знижують ефективність дії препарату. Не рекомендується проводити обприскування при швидкості вітру більше 3-4 м/с. Наявність краплинної вологи на поверхні рослин, що обробляються, а також дощ впродовж 3 годин після внесення препарату можуть суттєво знизити ефективність його дії. Препарат не стійкий до підвищених температур, розкладається під впливом інтенсивного сонячного випромінювання та зни­женої вологості повітря.

Культура

Норма витрати л/га

Шкідливий обєкт

Строк очікування до збирання врожаю, дні

Буряки цукрові

0,1

блішки

-

Буряки цукрові

0,2 - 0,25

звичайний буряковий довгоносик, попелиці

-

Горох

0,15 - 0,25

зернівка горохова, попелиці, трипси

25 - для зеленого горошку,

30 - для гороху на зерно

Картопля

0,07 - 0,10

колорадський жук

20

Ріпак

0,12 - 0,15

ріпаковий квіткоїд, блішки хрестоцвіті

30

Капуста

0,1 - 0,15

плодожерки, листовійки

30

Яблуня

0,15 - 0,25

совки, міль, білянки

45

Насіннєві посіви люцерни

0,15 - 0,20

довгоносики, клопи, попелиці

40

В Україні препарат зареєстровано для захисту озимих та ярих зернових колосових від широ­кого спектру сисних комах — попелиці, трипси, клопи, цикадки, п'явиці. У світі препарати на основі діючої речовини альфа-циперметрин широко застосовуються також для захисту просапних та плодових сільськогосподарських культур.

Препарат небезпечний для бджіл, але при контакті проявляє репелентні якості по відношенню до них. Прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 4 - 5 км. Обмеження льоту бджіл – 5 - 6 діб після обробки. 


alt
Зворотній
зв'язок