Цетодим

alt

Купити післясходовий гербіцид системної дії для боротьби з однорічними та багаторічними злаковими бур’янами. 

Діюча речовина:

клетодим, 240 г/л

Виробник:

Шеньянг Сайенкріейт Кемикалз КО, ЛТД, Китай

Формуляція:

концентрат емульсії

Тарна одиниця:

каністра 5л.; каністра 1л

  • Ефективність препарату не залежить від погодних умов.
  • Можливість застосування препарату незалежно від фази розвитку культурних рослин дозволяє ефективно захистити культурні рослини на будь-якому етапі розвитку.
  • Завдяки системному механізму дії препарату знищує не тільки вегетативну масу, але й кореневу систему рослин, що є надзвичайно актуальним при боротьбі з проблемними злаковими бур’янами, у тому числі такими, як пирій повзучий, гумай тощо.
  • Дощ через 1 годину після обробки не впливає на ефективність дії препарату.
  • Сумісність з іншими пестицидами та рідкими добривами дозволяє використовувати гербіцид ЦЕТОДІМ® в комплексних системах захисту сільськогосподарських культур.

Препарат проникає через стебла та листя рослин, швидко розноситься по рослині, концен­трується в точках росту, блокуючи біохімічні процеси синтезу ліпідів. Ріст чутливих рослин припиняється через декілька годин після обприскування. ПАР ФОФІР фіксує гербіцид на поверхні рослин, прискорює проникнення препарату в організм рослини за рахунок розчинення кутикули бур'янів. Внаслідок цього істотно зменшується вплив погодних умов на ефективність дії препарату.

Препарат ЦЕТОДИМ® застосовують тільки з ПАР ФОФИР® у співвідношенні 1:3. Препарат вносять наземним обприскуванням після появи сходів культурних рослин.

Препарат сумісний з більшістю пестицидів та рідких добрив, є ідеальним партнером для бако­вих сумішей з препаратами на основі бентазону, бромоксинілу, МЦПА, десмедифаму, фенмедифаму, етофумезату, трифлусульфурон-метилу, метамітрону, клопіраліду. Однак, в кож­ному конкретному випадку слід проводити попередню перевірку компонентів бакової суміші на сумісність та фітотоксичність.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заповнюють водою на 2/3 об'єму, вми­кають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак обприскувача до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування, додаючи в кінці необхідну кількість ПАР ФОФІР®. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робо­чого розчину в однорідному стані.

Культура

Об'єкт, проти якого обробляється

Норма витрати

препарату,

л/га

Буряки

цукрові

Однорічні злакові бур'яни

0,2 - 0,4 + ПАР ФОФІР® 0,6 - 1,2

Багаторічні злакові бур'яни

0,6 - 0,8 + ПАР ФОФІР® 1,8 - 2,4

Соняшник, Ріпак

Однорічні злакові бур'яни

0,2 - 0,4 + ПАР ФОФІР® 0,6 - 1,2

Багаторічні злакові бур'яни

0,4 - 0,7 + ПАР ФОФІР® 1,2 - 2,1

Препарат вносять тільки за допомогою наземних обприскувачів з нормою витрати робочого розчину 200 - 300 л/га.

Максимальна ефективність препарату на бур'яни спостерігається при середньодобовій тем­пературі +15...+20°С. Знижені температури повітря (+10...+12°С) уповільнюють прояв візуальних ознак гербіцидної дії препарату на бур'яни. Підвищені температури повітря (вище +25°С) та недостатня зволоженість ґрунту можуть знижувати ефективність дії препарату на бур'яни, що пов'язано з гальмуванням процесів обміну в рослинах. Дощ впродовж 1 години після внесення препарату може знизити ефективність його дії на бур'яни.

 

Культура

Норма витрати, л/га

 

Шкідливий об’єкт

Максимальна кратність обробок

Горох, буряки столові, буряки кормові, льон довгунець, цибуля (крім цибулі «на перо»)

0,2–0,4

Однорічні злакові

1

0,6–0,8

Багаторічні злакові

1

Препарат контролює більше 40 видів злакових бур'янів, як однорічних, так і багаторічних, в тому числі і падалицю культурних злаків. Знищує не тільки вегетативну масу, але й кореневу систему багаторічних злакових бур'янів.

Максимальна ефективність дії препарату спостерігається при застосуванні його на початкових етапах росту та розвитку бур'янів: фаза 2-6 листків для однорічних злакових та висота 10-15 см для багаторічних злакових бур'янів. Найбільш чутливі стадії до дії грамініциду у падалиці озимої пшениці – 1-2 листки, у падалиці ячменю – до початку кущення.

Перші візуальні ознаки гербіцидної дії спостерігаються на 5-7 день після обробки у вигляді пожовтіння, побуріння та появи антоціанового забарвлення листків. Повна загибель рослин настає на 7-21 день після проведення обробки.

Препарат вносять незалежно від фази розвитку культурних рослин.

  • Прохолодні погодні умови, а також дефіцит вологи (посуха) знижують ефективність дії препарату проти бур'янів.
  • Механічна обробка ґрунту за 7 днів до внесення препарату Цетодим®, а також впродовж 7 днів після його застосування може знизити ефективність дії гербіциду на бур'яни.
  • Не рекомендовано застосовувати препарат Цетодим® у бакових сумішах з препаратами бетанальної групи (препарат Триумф® та ін.) за умов підвищених температур повітря (+25°С і вище), оскільки це підвищує ризик токсикації культурних рослин.

У разі застосування гербіциду ЦЕТОДИМ® в баковій суміші з іншими пестицидами препарат ЦЕТОДИМ® слід додавати в останню чергу, бажано в товщу розчину. ЦЕТОДИМ® рекомендується застосовувати в бакових сумішах з гербіцидом ТРИУМФ® для боротьби з однорічними дводольними та злаковими бур’янами на посівах цукрових буряків (дивитись рекомендації до препарату ТРИУМФ®).

ДУЖЕ ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Однорічні

Багаторічні

Плоскуха звичайна (Куряче просо)

Тонконіг, види

Пирій повзучий

Метлюг звичайний

Вівсюг звичайний

Свинорий пальчастий

Мишій, види

Пальчатка, види

Сорго алепське (Гумай)

Падалиця культурних злаків

 

 

 

Назва бур’яну

Рівень ефективності препарату

Фаза розвитку бур’янів, сприятлива для знищення

Однорічні злакові бур’яни

Куряче просо

+ + +

 

 

 

 

Фаза 2-6 листків

Мітлиця звичайна

+ + +

Мішій, види

+ + +

Тонконіг, види

+ + +

Овес дикий (вівсюг)

+ + +

Росичка, види

+ + +

Падалиця культурних злаків

+ + +

Багаторічні злакові бур’яни

Пирій повзучий

+ + +

 

Висота 10–15см

Свинорій пальчастий

+ + +

Гумай

+ + +

Рівень ефективності дії препарату: + + + – 80–95 %; + + – 50–80 %; + – до 50 %


alt
Зворотній
зв'язок