Аргумент

alt

Неселективний гербіцид системної дії для знищення однорічних та багаторічних злакових та дводольних бур'янів. Застосовується як десикант сільськогосподарських культур.

Діюча речовина:

ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л; у кислотному еквіваленті, 360 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

водний розчин

Тарна одиниця:

каністра 1л; каністра 20л.

Завдяки системній дії препарат знищує не тільки надземну частину рослин, але й їхню кореневу систему, що надзвичайно актуально при боротьбі з багаторічними коренепаростковими бур’янами.
Препарат АРГУМЕНТ® дозволяє ефективно боротись як з однорічними, так і з багаторічними бур’янами на полях, призначених під посів; тим самим досягається збереження вологи і забезпечення дружних та своєчасних сходів культури.
Системне застосування препарату дозволяє значно зменшити загальну забур’яненість поля і, як наслідок, звести до мінімуму механічні обробки ґрунту.
Застосування препарату як десиканта дозволяє значно прискорити та полегшити процес збирання сільськогосподарських культур, зменшити втрати врожаю за рахунок поширення хвороб та впливу несприятливих погодних умов, в значній мірі заощадити паливо на проведення робіт по збиранню.

Діюча речовина поглинається надземною частиною рослини і розноситься по всіх органах, порушуючи процеси білкового синтезу. Блокування фотосинтезу та дихання у рослин, призво­дить до повної їх загибелі, в тому числі і кореневої системи.

Оптимальна для обробки фаза розвитку бур’янів: багаторічні злакові – 4 - 5 листків (10-15 см), багаторічні дводольні – розетка 10 - 20 см, однорічні злакові – за довжини листків не менше 5 см, однорічні дводольні – 2 - 3-х справжніх листків.

Бак обприскувача заливають водою на 3/4 об'єму, додають необхідну кількість препарату і вмикають режим змішування. Доливають бак обприскування до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути постійно ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Об'єкт, проти якого обробляється

Норма витрати, л/га

Спосіб, час обробок, обмеження

Гербіцид

Плодові та виноградники

Однорічні та багаторічні злакові та дводольні бур’яни

4,0 – 8,0

Обприскування вегетуючих бур’янів навесні або влітку

Поля, призначені під посіви кукурудзи, цукрових буряків, картоплі, зернових, льону, сої, овочевих та ін.

Однорічні та багаторічні злакові та дводольні бур’яни

2,0 – 5,0

Обприскування вегетуючих бур’янів навесні, за 2 тижні до посіву (виключивши всі механічні обробки, крім ранньовесняного закриття вологи)

Поля, призначені під посіви ярих зернових, картоплі, овочевих, баштанних, соняшнику та ін.

Однорічні та багаторічні злакові та дводольні бур’яни

2,0 – 6,0

Обприскування вегетуючих бур’янів восени  після збирання попередника

Пари

Однорічні та багаторічні злакові та дводольні бур’яни

Обприскування вегетуючих бур’янів в період активного росту

Картопля

Однорічні та багаторічні бур’яни

2,0

Обприскування не менш ніж за 2 дні до сходів культури

Землі несільськогосподарського користування (смуги відчуження ліній електропередач, газо- та нафтопроводів, узбіччя доріг, залізничні насипи)

Однорічні та багаторічні злакові та дводольні бур’яни

3,0 – 6,0

Обприскування вегетуючих бур’янів

Десикант

Соняшник

Підвищена вологість насіння та забур’яненість посівів.

3,0

Наземне та авіаобприскування посіві у фазі початку побуріння кошиків.

Зернові колосові

Підвищена вологість насіння та забрудненість посівів.

Наземне та авіаобприскування посівів за два тижні до збирання при вологості зерна не більше 30%.

Препарат вносять як наземними обприскувачами, так і за допомогою авіації по вегетуючим бур'янам, з нормою витрати 2-8 л/га в залежності від видового складу бур'янів та їх фази розвитку. Для ефективного знищення бур'янів необхідно виключити всі механічні роботи (культивація, дискування, оранка) впродовж 12-14 днів до та після внесення препарату.

■ Як гербіцид навесні

Препарат вносять на полях, призначених під посів сільськогосподарських культур за 2 тижні до посіву при масовій появі бур'янів з нормою 2 - 5 л/га. На посівах картоплі для боротьби з однорічними бур'янами препарат застосовують з нормою 2 л/га не менше як за 2 дні до появи сходів культурних рослин.

■ Як гербіцид восени

Препарат вносять з нормою 2 - 5 л/га після збирання попередника при масовому відростанні бур'янів.

Для ефективного знищення бур'янів необхідно виключити механічні обробки ґрунту впродовж 2 тижнів до та після внесення препарату.

■ Як десикант

Препарат застосовують для десикації соняшнику та зернових культур з нормою витрати 3 л/га. Крім того, в світовій практиці препарати на основі діючої речовини ізопропіламінна сіль гліфосату широко застосовуються для десикації зернобобових культур, ріпаку та насіннєвих посівів деяких овочевих культур (морква, буряки та інші).

При наземному обприскуванні має становити 150-220 л/га;

При внесенні препарату авіаційним шляхом має становити не менше ніж 50-70 л/га. Проте норма витрати робочого розчину не повинна спричиняти його стікання з поверхні рослин, що обробляються.

Максимальна ефективність дії препарату спостерігається при середньодобовій температурі +15...+20°С. Застосування гербіциду Аргумент® при знижених (менше +12°С) та при підви­щених (більше +25°С) температурах повітря уповільнює його дії на бур'яни, а в окремих випадках може знизити його ефективність. Дощ впродовж 5 годин після внесення препарату може суттєво зменшити ефективність дії препарату на рослини.

Препарати на основі діючої речовини гліфосат за механізмом дії відносяться до гербіцидів суцільної дії, тому теоретично знищують всі види бур’янів. Але на практиці є різна чутливість рослин до цієї групи діючих речовин. Середньочутливими є лобода біла, амброзія полинолиста, полин (види), канатник Теофраста, льонок несправжній, осоти рожевий та жовтий, березка (види), кучерявець Софії, молочай (види), жовтушник, гірчаки (види), кульбаба лікарська, талабан польовий, горошки (види), конюшина повзуча, молочай, та деякі інші мають підвищену стійкість до гліфосатів. Для їх ефективного знищення слід використовувати максимальні норми витрати, вибираючи для обробки найбільш уразливі стадії розвитку.

Перші візуальні ознаки гербіцидної дії на однорічних бур'янах з'являються на 3-4 день, а на багаторічних не раніше 7го дня після внесення, у вигляді пожовтіння, хлорозів, знебарвлення рослин. Повна загибель рослин спостерігається впродовж 2-2,5 тижнів після обробки за умови сприятливих погодних умов та фази розвитку рослин.

Препарат застосовується в садах та виноградниках для боротьби з бур'янами впродовж періоду вегетації. Препарат вносять наземним обприскуванням за допомогою спецтехніки, яка виклю­чає попадання робочого розчину на крони дерев.

Норма внесення препарату, л/га

Чутливі бур'яни

2,0 - 2,5

Зірочник середній; мак дикий; овес, види

2,0 - 3,0

Гірчиця польова; грицики звичайні; лобода, види; мишій, види; осот жовтий шорсткий; пальчатка, види; рутка, види; фіалка польова

2,5 - 3,0

Галінсога дрібноквіткова; курячі очка польові; ромашка, види

3,0 – 4,0

Канатник Теофраста; гірчак, види; глуха кропива, види; калачики, види; кропива жалка; лутига, види; метлюг звичайний; осот жовтий польовий; паслін чорний; підмаренник чіпкий;  види подорожника і щириці

4,0 - 5,0

Дурман звичайний; гірчак земноводний; гумай (сорго аллепське); жовтець, види; лопух, види; молочай, види; м'ята, види; пирій повзучий

4,0 - 6,0

Будяк щетинистий (осот рожевий польовий); звіробій звичайний; льонок звичайний; конюшина, види; кропива дводомна

5,0 - 6,0

Осот болотний; осот жовтий болотний; ряска, види

6,0 - 7,0

Березка польова

6,0 - 8,0

Рогіз широколистий; очерет, види; хвощ польовий

8,0 - 10,0

Чагарники та небажана деревинна рослинність

 

■ Як десикант

 

Препарат застосовують для десикації соняшнику та зернових культур з нормою витрати 3 л/га. Крім того, в світовій практиці препарати на основі діючої речовини ізопропіламінна сіль гліфосату широко застосовуються для десикації зернобобових культур, ріпаку та насіннєвих посівів деяких овочевих культур (морква, буряки та інші).

Препарат застосовується для боротьби з небажаною рослинністю на:

смугах відчуження ліній електропередач, смугах відчуження газо- та нафтопроводів, узбіччях доріг, залізничних насипах.


alt
Зворотній
зв'язок