Аккорд

alt

Фунгіцид контактної дії з акарицидними властивостями для боротьби з хворобою плодової культури в період вегетації.

Діюча речовина:

гідроксид міді, 150 г/л; сірка, 300 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

масляна суспензія

Тарна одиниця:

каністра 5л.

При внесенні препарату на поверхні рослин утворюється захисний шар, який запобігає розвитку патогена. Іони міді поглинаються міцелієм гриба та викликають денатурацію білкових комплексів, в тому числі і ензимів. Це призводить до порушення процесів метаболізму в клітинах збудника, а потім і до загибелі патогена.

Сірка порушує транспорт електронів у ланцюзі цитохромів мембран клітин патогена. Це призво­дить до порушення процесів метаболізму в клітинах збудника, а потім і до його загибелі. Тривалість захисної дії за дотримання оптимальних норм витрат становить 7-10 діб, в разі випадання опадів обробки повторюють. Препарат не ефективний проти патогенів, які вже проникли в рослину, оскільки перебуває на листовій поверхні і не проникає всередину.

Препарат вносять наземним обприскуванням з нормою витрати робочого розчину 600-1000 л/га. Норму витрати робочого розчину слід обирати так, щоб забезпечувати повне та рівномірне змочування поверхні рослин під час внесення, але не допускати стікання робочого розчину з поверхні рос­лин. Рекомендована мінімальна концентрація препарату в робочому розчині становить 0,7%.

Препарат вносять профілактично, коли погодні умови сприяють розвитку та поширенню хвороб, безпосередньо перед первинним ураженням рослин (до проростання спор збуд­ника на поверхні рослин). Максимальна ефективність дії препарату на патогенні організми спостерігається при застосуванні його в комплексі з фунгіцидами системної дії.

ВИНОГРАДНИКИ

На виноградниках препарат вносять до цвітіння та після цвітіння. Першу обробку слід прово­дити, коли середньодобові температури перевищують позначку +10°С, а довжина молодих пагонів складає 10‒15 см і більше. Наступні обробки проводять з інтервалом 10‒15 днів.

ЯБЛУНЯ

На яблуні препарат вносять до цвітіння та після цвітіння. Першу обробку проводять в період формування бутонів. Наступні обробки проводять з інтервалом 10‒12 днів. За сприятливих умов для розвитку захворювання інтервал між обробками слід скорочувати до 7‒8 днів.

Препарат сумісний з переважною більшістю пестицидів, що застосовуються для захисту садів та виноградників, окрім органофосфатів та препаратів з низькокислотною реакцією бакової суміші (рН нижче 5,5), також виключення становлять препарати на основі фосетилу алюмінію, тираму та сірки. В кожному конкретному випадку необхідно проводити тест компонентів бакової суміші на сумісність.

Культура

 

Шкідливий об’єкт

Норма витрати препарату

Максимальна кратність обробки за сезон, шт.

 

Період очікування

Виноградники

Мілдью, оїдіум, кліщі

4,0–7,0

3

30

Яблуня

Парша, борошниста роса, кліщі.

5,0–7,0

4

 

Вихід людей для виконання механізованої роботи дозволяється через 3 дні після внесення препарату, для виконання ручної роботи — через 7 днів.

Температура повітря +12… +20 °C є оптимальною для застосування препарату. Рясні опади можуть змити частину препарату з поверхні рослин, знижуючи, таким чином, його захисну дію. Тому в таких випадках рекомендовано проводити повторне внесення препарату з мінімальною рекомендованою нормою витрати для відновлення захисного екрану. 

  • - не рекомендується застосовувати препарат під час цвітіння культурних рослин, а також після цвітіння персика, оскільки це може спричинити опадання листя;
  • - максимальна ефективність препарату проти борошнистої роси спостерігається при його застосуванні при вологості повітря не нижче ніж 70 %;
  • - не рекомендується застосовувати препарат при температурі повітря вище за +25 °C;
  • - якщо строки обробки пропущено і ураження рослин уже відбулося (спостерігається поява перших поодиноких візуальних ознак захворювання), протягом 2–3 днів необхідно застосовувати фунгіциди системної дії.

alt
Зворотній
зв'язок