Євро-Ленд

alt

Гербіцид системної та ґрунтової дії для знищення однорічних дводольних та злакових бур’янів у посівах соняшнику (сорти, стійкі до речовин групи імідазолінонів)

Діюча речовина:

імазамокс, 33 г/л; імазапір, 15 г/л

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

розчинний концентрат

Тарна одиниця:

каністра 5л.

  • Системна та ґрунтова дія для знищення однорічних дводольних та злакових бур’янів в посівах соняшнику (сорти, стійкі до речовин групи імідазолінонів).
  • Боротьба з практично усіма расами вовчка в посівах соняшника.
  • Довготривалий період дії та контроль нових сходів бур’янів в посівах соняшника .

Діючі речовини препарату проникають в бур'яни як через пагони і листя, так і через кореневу систему з ґрунту. Транспортуються по флоемі та ксилемі до точок росту, де порушують процес синтезу амінокислот (валіну, лейцину, ізолейцину), що призводить до затримки розвитку, від­мирання точок росту подальшої загибелі чутливих бур'янів.

Препарат вносять лише наземним обприскуванням, під час обробки слід уникати перекриття смуг внесення. 

Не застосовувати добрива в баковій суміші з Євро-Лендом, оскільки це прискорює надходження гербіциду в культурні рослини та може призвести до іхньї токсикації. Не застосовувати гербіциди інгібітори ALS (сульфоніл-сечовини тощо) та інсектициди з групи фосфорорганічних сполук.

За умов використання занадто м’якої води для приготування робочого розчину слід застосовувати мінімальну дозу гербіциду — 1 л/га.

Культура

Шкідливий об'єкт

Норма витрати препарату, л/га

Спосіб та час обробок

Соняшник

Однорічні дводольні і злакові бур'яни

1,0 - 1,2

Обприскування у фазах від 2 до 8 листків культури та на початкових стадіях розвитку бур'янів

За умов використання занадто м'якої води для приготування робочого розчину, спід застосовувати мінімальну дозу гербіциду - 1 л/га. 

Норма витрати робочого розчину становить 200–300 л/га. У разі підвищеної густоти стояння рослин і/або великій кількості рослинних решток норму витрати робочої рідини слід збільшити.

Температури повітря від +10°С до +22°С є оптимальними в період застосування препарату. Нижчі за +10°С та вищі за +25°С температури уповільнюють в рослинах бур'янів процеси метаболізму. Дощ вже через 1 годину після внесення препарату не знижує його ефективності. За стресових умов для розвитку рослин соняшнику (низькі температури, посуха) можливе зниження ефективності дії препарату проти бур'янів. Оскільки препарат має ґрунтову дію, його ефективність в досить значній мірі залежить також від наявності та кількості доступної вологи у ґрунті.

Перелік основних бур’янів, чутливих до дії препарату

Амброзія (види), березка польова, гірчак березковидний, гірчиця польова, нетреба звичайна, рутка лікарська, зірочник середній, канатник Теофраста, лобода біла, молочай (види), вівсюг, осот жовтий, осот рожевий (осот польовий), грицики, пасльон чорний, жабрій звичайний, підмаренник чіпкий, просо куряче, просо (види), пирій повзучий, редька дика, ромашка (види), мишій (види), щириця (види), талабан польовий.

Застосовують препарат у стані активного росту бур'янів. Фаза до 4х справжніх листків для однорічних дводольних, та фаза 2-3 листків для злакових бур'янів. Рекомендована до застосування фаза розвитку для боротьби з видами амброзії, лободи - від появи сім'ядоль до 2х справжніх листків бур'янів.

Будь-які фактори, що мають вплив на мікробіологічну активність, впливають на ступінь розпаду препарату. Серед ґрунтових факторів: тип, структура, вологість, температура та показник рН. Мінімальна кількість вологи для підвищення мікробіологічної деградації діючої речовини - 200 мм. Розпад посилюється при кількості вологи, наближеній до величини повної ґрунтової волого­ємності. Холодні погодні умови під час вегетації (нижче +10°С) уповільнюють мікробіологічну активність, відповідно мікробіологічний розпад гальмується. Якщо між застосуванням препарату та висівом наступної культури випало недостатньо опадів, розпад гербіциду в ґрунті може бути неповним, як було зазначено вище. Недостатня кількість опадів для вирощування культури - недостатній мікробний розпад діючої речовини. Післядія Євро-Ленду® посилюється при зниженні рН в грунті до менш ніж 6,2. Чим нижче рН, тим вище ризик післядії. Тривалий період аномально низьких температур також може уповільнити розпад цього гер­біциду та збільшити ризик для наступної чутливої культури в сівозміні. Важливо враховувати усі ці фактори після застосування гербіциду.

Після внесення Євро-Ленд® орієнтовний період обмеження в часі для вирощування наступних культур становить:

4 місяці: при кількості опадів 200 мм* допустима до вирощування культура - Пшениця озима, жито

9 місяців: при кількості опадів 350 мм* допустимі до вирощування культури - Кукурудза, ячмінь, овес, рис, соя, люцерна, горох, боби (за рН ґрунту не менше 6,2)

11 місяців: при кількості опадів 400 мм* допустимі до вирощування культури - Сорго

18 місяців: при кількості опадів 600 мм* допустимі до вирощування культури - Соняшник (генетично не стійкий до імідазолінонів), томати, картопля, гречка, просо

24 місяці: при кількості опадів 1300 мм* допустимі до вирощування культури - Цукрові та кормові буряки, ріпак, картопля,
інші овочеві культури

Без обмежень: допустимі до вирощування культури Сорти та гібриди соняшнику, ріпаку, кукурудзи – стійкі до імідазолінонів

* ‒ мінімальна кількість рівномірно розподілених за сезон опадів в період від застосування Євро-Ленд® до висіву наступної культури, за умов температури ґрунту ≥10ºС та рН не менше 6,2

Візуальні ознаки проявляються у вигляді хлорозів та антоціанового забарвлення органів рослин. Ріст бур'янів при застосуванні препарату призупиняється вже через кілька годин після обробки, проте візуально помітні ознаки дії гербіциду можуть не проявлятися впродовж тижня після застосування. Повна загибель бур'янів настає впродовж 3-6 тижнів після обробки.

На соняшнику препарат може застосовуватись у фазі 2–8 листків, проте оптимальною є фаза 4–6 листків. Із метою ефективного контролю вовчка слід застосовувати Євро-Ленд у фазі 2–4 справжніх листків культури.

  • Гербіциди суцільної дії (гліфосати) вносити не менше, ніж за 2 тижні до посіву соняшника.
  • Не вирощувати соняшник за технологією чисте поле, при умові використання інгібіторів ALS з високою грунтовою активністю на попередній культурі.

Назва бур'яну

Дія препарату

ЗЛАКОВІ БУР’ЯНИ

Мишій, види

дуже чутливі

Пальчатка, види

дуже чутливі

Просо, деякі види

дуже чутливі

Культурні злаки (падалиця)

чутливі

Плоскуха звичайна (Куряче просо)

чутливі

Багаторічні злакові (тільки з насіння)

помірно чутливі

Вівсюг звичайний

стійкі

Вівсюг Людовика

стійкі

Cорго аллепське (Гумай, тільки з насіння)

стійкі

ДВОДОЛЬНІ БУР’ЯНИ

Щириця, види

дуже чутливі

Гірчиця польова

дуже чутливі

Грицики звичайні

дуже чутливі

Портулак городній

дуже чутливі

Канатник Теофраста

дуже чутливі

Редька дика

дуже чутливі

Зірочник середній

дуже чутливі

Талабан польовий

дуже чутливі

Гірчак березковидний

дуже чутливі

Соняшник падалиця

дуже чутливі

Ріпак, падалиця

дуже чутливі

Вовчок соняшниковий

дуже чутливі

Ромашка, види

дуже чутливі

Кучерявець Софії

дуже чутливі

Амброзія полинолиста (сім’ядолі – до 2 справжніх листків)

чутливі

Лобода біла (сім’ядолі - до 2 справжніх листків)

чутливі

Нетреба, види

чутливі

Паслін чорний

чутливі

Чорнощир нетреболистий

чутливі

Гірчак, види

помірно чутливі

Дурман звичайний

помірно чутливі

Молочай, види

стійкі

Латук, види

стійкі

Жовтий осот городній

стійкі

Жовтий осот польовий

стійкі

Осот щетинистий (рожевий)

стійкі

Рутка лікарська

стійкі

Куколиця біла

стійкі

Хвощ польовий

стійкі

Березка польова

стійкі

Жабрій, види

стійкі

 
 

В окремих випадках після застосування гербіциду спостерігається затримка росту рослин та/або зміна іх кольору. Цей ефект може бути виражений сильніше, якщо рослини соняшнику знаходяться під впливом стресових факторів навколишнього середовища (низькі температури, сильна посуха, перезволоження). Як правило, нормальний ріст та зовнішній вигляд рослин відновлюється впродовж 1-2 тижнів.

Сумісність з іншими речовинами

Не застосовувати макро і мікро добрива в баковій суміші з Євро-Лендом® – це присокрює надходження гербіциду в культурні рослини та може призвести до ії токсикації

Не застосовувати в баковій суміші з гербіцидами інгібіторами ALS (сульфонілсечовини, триазолпіримідини, імідазолінони) інсектицидами з групи фосфороорганічних сполук.


alt
Зворотній
зв'язок