alt

2019-10-31

Сентинел. Новинки, які йдуть у ногу з часом

Унікальне поєднання двох досить добре знайомих українським аграріям діючих речовин, проте саме за рахунок цього тандем має свої сильні сторони.

✔️Діюча речовина метрибузин, 60 г/л – системний компонент з групи триазинів, який в складі препрату представлений як грунтовий захист соняшника вперше в Україні. Абсорбується корінням та проростками рослин, може проникати і через листову поверхню. Переміщується акропетально. Інгібує транспорт електронів, що беруть участь в процесі фотосинтезу. Наявність метрибузину забезпечує ефективність дії на дводольні бур’яни (амброзію полинолисту, лободу білу, гірчицю польову та редьку, види ромашки, щириці та ін..) та безпеку з точки зору фітотоксичності для культурних рослин.

✔️Пропізохлор, 576 г/л – друга діюча речовина в складі Сентинелу, поглинається корінням та проростками бур’янів, порушує азотний обмін та пригнічує поділ клітин шляхом блокування синтезу білка у чутливих рослин, є представником класу хлорацетамідів та з особливостей цих речовин має в собі найкраще з них. Перш за все – м’яке відношення до культури, навіть за умов високого зволоження після застосування, а подекуди й перезволоження (що вкрай актуально в останні два сезони врощування), яке проявляється у відсутності на переважній більшості оброблених ділянок токсичної дії : скучувань рослин на етапах від проростання до 2 – 4 справжніх листків та гальмування розвитку.
Другою визначною рисою пропізохлору наряду з високою селективністю є висока ефективність контролю однорічних злакових бур’янів ( видів мишію, плоскухи звичайної, пальчатки, метлюга та ін.) та дія на деякі дводольні (паслін чорний, грицики звичайні, талабан польовий та ін..). Також пропізохлор за рахунок будови своєї молекули є невибагливим до вологості грунту, що суттєво вирізняє його з-поміж інших хлорацетамідів, які за умов недостатнього зволоження не розкривають свій потенціал контролю бур’янів в повній мірі.

Спільними ж для комбінації пропізохолору і метрибузину в препараті Сентинел є відмінні показники розчинності діючих речовин, що дозволяє гербіциду буди стійким до так званого «промивання» за умов випадіння великої кількості опадів після застосуваня препарату, що було актуальним як в сезоні 2019 року, коли велика частка посівів постраждали від проявів фітотоксичності препаратів грунтової дії, так буде актуальним надалі, оскільки погодні умови щовесни досить суттєво різняться.

Як підсумок слід зазначити, що застосування гербіциду Сентинел з нормою 2,5 – 3,0 л/га дозволяє захистити посіви соняшника, кукурудзи, сої та гороху від забур’янення впродовж 8 – 11 тижнів, в залежності від видового так кількісного складу самих бур’янів та погодних умов після внесення препарату. І до речі, сама технологія застосування передбачає високу ефективність дії як при поверхневому нанесенні препарату на грунт, так і при використанні його в парі з ґрунтообробними агрегатами (культиваторами чи боронами)

 

 

 

 

 

 

 

 

alt
Зворотній
зв'язок