alt

2021-05-12

Підготовка бобових до сівби

Тим часом посівна триває! Весна потроху вступає в свої права і незабаром стане досить тепло для посіву сої. Унікальною особливістю бобових культур є їх здатність утворювати симбіоз з азотфіксуючими бактеріями. Азот – найважливіший елемент мінерального живлення рослин, неможливо уявити сучасне сільське господарство без підживлення азотом. Але мінеральні добрива можуть суттєво сприяти забрудненню навколишнього середовища. Тож зниження рівня їх застосування без втрати урожайності – важливий захід сучасних агротехнологій. Підвищити ефективність азотфіксації допомагає застосування молібдену, який  входить до складу ферменту бульбочкових бактерій нітрогенази.

Тож для вирощування бобових в нагоді стане добриво НЕРТУС МІКС МОЛІБДЕН в якості передпосівної обробки. Дефіцит молібдену шкодить рослинам на будь яких етапах розвитку. Дослідження ефективності застосування препаратів молібдену в якості добрив для бобових рослин доводять, що передпосівна обробка насіння більш ніж в 20 разів ефективніше внесення в ґрунт, з точки зору збільшення врожайності і фіксації азоту (N). Особливо важливо це на ґрунтах з низьким вмістом молібдену, на кислих ґрунтах з високим вмістом заліза, де доступність молібдену для рослин значно знижена.

Характерною особливістю молібденових добрив є їх неспецифічність. Доведено, що вони підвищують ефективність фіксації та засвоєння азоту різних бобових культур та різних штамів бактерій-симбіонтів. В різних країнах за умов підживлення та передпосівної обробки препаратами молібдену відмічено підвищення урожайності сої, нуту, віки, каянусу, інших зернобобових культур та бобових трав на 15 - 27 %. Для всіх видів доведено збільшення як маси, так і кількості бульбочок на коренях. Це особливо важливо, бо невикористаний азот залишається в пожнивних залишках в доступній наступним культурам формі.

Нескладно порахувати макровигоди від застосування мікроелементу у вигляді Нертус Мікс Молібден.

alt
Зворотній
зв'язок