Хвороби ячменю
Серед плямистостей листя ячменю сітчаста плямистість (Drechslerа teres (Pyrenophora teres)) є найбільш шкідливою та розповсюдженою в усіх зонах, де сіють цю культуру.
Підступність хвороби полягає в тому, що симптоми на листках подібні до прояву інших плямистостей (особливо на початкових етапах), а підходи до захисту є специфічними. Якщо посіви не захищати, запізнитися з захистом, або застосувати малоефективні діючі речовини, то можна дуже швидко втратити листкову поверхню, а разом з тим і урожай.
Сітчастий гельмінтоспоріоз проявляється у двох формах: характерна сітчаста (Pyrenophora teres f. teres) (фото 1) та плямиста (Pyrenophora teres f. maculate) (фото 2) – схожа на інші види плямистостей.
Одним із джерел інфекції сітчастого гельмінтоспоріозу є насіння і у разі, якщо інфіковане насіння не було оброблено до посіву, плями можуть з’явитися уже на перших листочках. Крім того, багато інфекції зберігається на рослинних рештках, на падалиці та дикорослих злаках. В подальшому інфекція аерогенним шляхом дуже швидко розповсюджується в посіві, конідії патогена крупні і легко розносяться вітром, фото 3.
Що ж потрібно зробити, щоб захистити посіви ячменю від сітчастої плямистості?
Ми рекомендуємо такий алгоритм:
- фітоекспертиза насіння з метою визначення насіннєвої інфекції та підбору протруйника з ефективними діючими речовинами;
- контроль аерогенної інфекції (фунгіцидні обробки по перших симптомах).
Для захисту посівів від аерогенної інфекції