alt

2019-07-17

ФАЕР – протруйник для насіння ріпаку і соняшнику

Знезараження насіння, захист проростків від насіннєвої і ґрунтової інфекції – це класика, невід’ємна частина технологій вирощування сільськогосподарських культур.

 «Нертус» пропонує сільгоспвиробникам фунгіцидний протруйник для насіння ріпаку і соняшнику ФАЕР – оригінальний препарат з широким спектром і високою ефективністю дії, який не має аналогів.

 

ФАЕР – це трикомпонентний препарат (т.к.с.), в склад якого входять діючі речовини: тирам, 400 г/л, тіабендазол, 20 г/л і металаксил-М, 116 г/л.

Відмінністю протруйника є його надзвичайно широкий спектр дії і висока ефективність проти практично усіх актуальних на даний час патогенів, що можуть являти загрозу для проростаючої соняшникової чи ріпакової насінини. ФАЕР чудово впорається зі збудниками пліснявіння, чорної ніжки, фузаріозної, сірої, білої, вугільної і базальної гнилей, несправжньої борошнистої роси, а також альтернаріозу, фомозу, вертицильозу на перших етапах розвитку рослин. Дуже важливо, що тирам, який входить до складу препарату, забезпечує оздоровчий ефект відносно бактеріальної інфекції на поверхні насіння.

Створення ФАЕРа – результат не одного року роботи і зусиль фахівців (агрономів, фітопатологів, хіміків) кількох колективів. Етапи роботи включали підбір діючих речовин та їх концентрацій, вивчення дії експериментальних варіантів препарату на збудників та на саме насіння і проростки. Особливу увагу приділяли запобіганню токсикації рослин.

На стадії розробки лабораторні випробування ФАЕРа як протруйника для соняшнику проводили в Інституті рослинництва (Харків), випробування у польових умовах – в Інституті олійних культур (Запоріжжя), випробування по ріпаку – на Прикарпатській державній с.-г. дослідній станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону (Івано-Франківськ), експертні заключення отримані за результатами вивчення в Інституті захисту рослин (Київ).

В лабораторних дослідах з чистими культурами патогенних грибів – збудників хвороб – ФАЕР досліджували у порівнянні з рядом інших еталонних препаратів. По усіх патогенних організмах, що досліджувались, ФАЕР показав найбільш стабільний та довготривалий стримуючий ефект. Якщо на середовищах з конкурентними протруйниками ріст грибниці спостерігався через 2-15 діб (залежно від виду збудника, з різною інтенсивністю), то у варіантах з ФАЕРом розвитку патогенів не відмічали впродовж усього терміну спостереження (4 тижні).

Польові дослідження підтвердили тривалість захисної дії препарату, яка зберігалась на протязі 30-40 діб, до фази 4-6 листків соняшнику. У польових дослідах, за наявності інфекційного начала цілого ряду хвороб (фузаріозної, білої та інших гнилей, фомозу, несправжньої борошнистої роси і т. п.) ФАЕР – у порівнянні з кількома найбільш широко застосовуваними у виробництві протруйниками – забезпечив найкращі результати (при нормах витрати 2,5 и 3,0 л/т), за всіма досліджуваними показниками: ураженістю рослин хворобами в різні строки, схожістю і урожайністю.

Випробування ФАЕРа у якості протруйника для насіння ріпаку, яке проводилося на Прикарпатській дослідній станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону (Івано-Франківськ), також підтвердило його високу ефективність. За даними обліків прояву хвороб (за весь період від сходів до кінця вегетації) і урожайності кращими були варіанти із застосуванням ФАЕРа в нормі 2,5 и 3,0 л/т насіння.

Ще одною перевагою ФАЕРа (у порівнянні з деякими широко застосовуваними у виробництві протруйниками) є досить помірні норми його витрати на тонну насіння. За регламентом застосування для насіння соняшнику норма витрати препарату складає 2,5-3,0 л/т, для насіння ріпаку – 2,5-3,5 л/т.

 

Презентуючи ФАЕР з упевненістю в результаті, компанія «Нертус» бажає виробникам хороших врожаїв і високих прибутків у наступному вегетаційному сезоні

alt
Зворотній
зв'язок