Статті

alt
2019-05-07

Співпраця напряму з виробником агрохімії, насіння і добрив: що пропонує «Нертус»

ВАСИЛЬ ЛЕНКОВЕЦЬ: «ОТРИМАТИ ХОРОШИЙ УРОЖАЙ МОЖЛИВО ТІЛЬКИ ЗА УМОВИ ПРИДБАННЯ АГРОХІМІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ БЕЗПОСЕРЕДНЬО У КОМПАНІЇ–ВИРОБНИКА АБО ЇЇ ОФІЦІЙНИХ ДИСТРИБ'ЮТОРІВ»

Кожному фермеру відомо, що отримання високого врожаю сільгоспкультур залежить від безлічі факторів: технології їх обробітку, погодних умов, внесених мікродобрив та інших. Якщо на погодні умови сільгоспвиробник вплинути не в силах, то вибір технології обробітку тієї чи іншої культури, насіннєвого матеріалу з високим генетичним потенціалом та хорошими посівними якостями, мінеральних добрив і засобів захисту рослин повністю залежить саме від нього. При цьому якість останніх трьох складових має вирішальне значення.

Звісно, що застосування ефективних засобів захисту дозволяє практично звести до нуля втрати врожаю від різних бур'янів, хвороб або шкідників. Ці продукти вкрай необхідні сільгоспвиробникам, тому мають попит на ринку. Однак далеко не всі постачальники або виробники можуть забезпечити високий рівень своєї продукції. Тому фермерам важливо вибрати надійного і відповідального партнера, що пропонує якісні засоби захисту рослин та насіння з необхідними посівними властивостями, за прийнятною вартістю і з оптимальними термінами поставки. Сьогодні ним може стати компанія «Нертус» – офіційний представник і реестрант угорського Агрохімічного Холдингу Peters & Burg Ltd  в Україні, Молдові та Білорусі, яка протягом багатьох років займається власним виробництвом засобів захисту рослин, мікродобрив та насіннєвого матеріалу.  Василь Ленковець, регіональний менеджер підприємства в Миколаєві і Херсоні, розповів не тільки про його можливості, успіхи і досягнення, а й про плани подальшого розвитку, а також про пропоновані послуги.

– Розкажіть докладніше про розвиток компанії та ваші завдання, як регіональних представників.

 – Ми присутні на ринку з 2002 року, спочатку займалися пестицидами і засобами захисту рослин. Однак з часом зайнялися і власним виробництвом насіння, щоб мати можливість повністю контролювати весь процес отримання насіннєвого матеріалу і його кінцеву якість. Крім цього, власне виробництво дає перевагу в побудові логістики – воно дозволяє зробити транспортування продукції більш доступною в плані вартості і скоротити час очікування поставки. Оскільки Миколаївська область – це південь України, то основні напрямки – це захист зернових культур, соняшнику, кукурудзи. Для всіх цих культур у нас є препарати, пестициди, мікродобрива, які зберігаються на паспортизованому складі, який ми відкрили в 2004 році. Він відповідає всім стандартам і вимогам до зберігання рослин, насіння, добрив. Складові приміщення опалювальні – це важливий фактор для коректного збереження пестицидів. Тут постійно підтримується температура не нижче +5 градусів.

– Скрізь дотримуються такі умови зберігання продукції?

 – Всього у компанії чотири великих регіональних склади, які перебувають в Харкові, Сквирі, Дніпрі та Миколаєві.

– Яких результатів вдалося досягти за роки розвитку компанії?

– Ми вийшли на ринок з чотирма препаратами засобів захисту рослин. Сьогодні агрохімічний бренд НЕРТУС – це понад 60 пестицидів і мікродобрив в Україні, 22 в Молдові і 4 в Білорусі. Всі препарати відповідають світовим стандартам і мають державну реєстрацію. Крім цього у нас додалася насіннєва компанія. За 17 років ми організували повний цикл виробництва, що включає наявність регіонального Агроцентру. За цей період «Нертус» також значно розширив географію присутності – сьогодні продукція компанії представлена ​​в Україні, Молдові, Білорусі, Росії та Казахстані. У цьому році відбулася реєстрація нашої продукції в Грузії.

– Яким чином організовано виробництво добрив?

– Добрива виробляються на спеціалізованому заводі, який розташований в Угорщині. Щорічно на виробництво і вдосконалення технологічного процесу в цей завод інвестується від півмільйона до мільйона євро. На ці кошти купується нове обладнання: реактори, млини. Спочатку половина акцій заводу належала «Нертус», а друга частка іншим компаніям. Зараз завод повністю належить нашому холдингу.

До розмови приєднується агроном-консультант південного регіону Віталій Колісниченко, пояснюючи мені деякі нюанси технологічного процесу.

 – Ми виробляємо унікальні суспензійні добрива, – розказує агроном. – У нас працює млин з виробництва сипучих і водорозчинних пестицидів. Так, нехай продукція під брендом «Нертус» трохи дорожча в порівнянні з іншими компаніями, але ті аграрії, які з нею працюють, вже встигли по заслузі оцінити якість. Мікродобрива і насіння ми виробляємо на Хімпромі. Все насіння направляється на цей завод для доопрацювання відразу після збирання вирощуваних культур. У цьому комплексі вони проходять всі необхідні технологічні етапи: очищення, калібрування на фракції і фасовку.  Після цього отримана продукція упаковується в бігбеги, мішки по посівним одиницям або по вазі. До речі, нашої тарою користуються навіть мультинаціональні компанії. Добре вибудуваний виробничий процес дозволяє відкалібрувати і довести сировину до необхідних посівних кондицій, а суворе контролювання кожного технологічного етапу дозволяє випускати відповідне до усіх вимог насіння і бути впевненими в його високій якості.

 – Які ще послуги пропонує підприємство?

 – Ми здійснюємо агрономічний і технічний супровід наших партнерів, даємо їм рекомендації щодо застосування тієї чи іншої технології при вирощуванні насіння компанії для отримання максимального результату, а також надаємо підтримку при виникненні труднощів або запитань. Консультація можлива як по телефону, так і безпосередньо в полі.

У Харкові в офісі компанії «Нертус» вісім років тому була відкрита власна лабораторія, куди направляються в спеціальних герметичних пакетах (які забезпечують фітоматеріалу збереження) зразки насіння або рослин з усіх куточків України. Тут вони проходять перевірку на наявність патогенних організмів, і ми даємо рекомендації, яким протравлювачем їх обробити перед посівною. Також надаємо послугу визначення схожості та енергії насіння. Поясню, що це та навіщо. В лабораторії проводиться проростання зразків насіння протягом 10-12 днів, і по закінченню цього терміну ми даємо чіткі висновки. Припустимо, насіння має 98% схожості і 96% – енергії. Якщо показники нижчі, то насіння не придатне для сівби, і годиться тільки на те, щоб згодувати його худобі.

 – Своя лабораторія – це дуже хороший інструмент в допомогу аграріям, чи не так?

 – Все правильно. Ще одна з послуг лабораторії – виїзд на поле. Наші фахівці беруть рослинні проби на полях для визначення хвороб, шкідників, вірусних захворювань, які є в ґрунті. Також проводимо візуальне вивчення рослин. На вайбер нашим фахівцям фермери відправляють фото, і отримують аналіз і рекомендації. Якщо швидко визначити хворобу за зовнішнім виглядом, то фермер може швидко вжити заходів. Потім ми вже робимо посів у лабораторії і з'ясовуємо, яка саме це хвороба. Наші фахівці одні з кращих в Україні, раніше їх послугами користувалися міжнародні компанії. Сьогодні наша сертифікована лабораторія надає платні послуги навіть стороннім клієнтам. До слова, для дистриб'юторів і постійних покупців це безкоштовно.

– Чому агрономи вибирають Вашу продукцію, в чому ще переваги, крім власної лабораторії? – задаю питання Василю Ленковцю.

 – Ми надаємо повний комплекс послуг: насіння, мікродобрива, засоби для захисту рослин, та агрономічний супровід. У компанії є свій склад, ми враховуємо побажання дистриб'юторів. У південному регіону в нас близько 10 дистриб'юторів, одним з них з минулого року стала «Корпорація Гектар». Ми співпрацюємо з цією амбітною та молодою компанією з усього спектру своєї продукції: насіння, мікродобрива та засоби захисту рослин. Нам дуже цікава співпраця з «Гектар» ще тому, що у неї є своя розгалужена мережа магазинів по всій країні, компетентний менеджерський склад. І ми готові витрачати кошти, робити семінари навчання менеджерів і кінцевих споживачів тому, що бачимо в цьому багато плюсів.

– Чи проводить компанія будь-які заходи для демонстрації своєї продукції?

 – Ми регулярно беремо участь в різних виставках і конференціях, а також щороку організовуємо «Дні поля». Крім цього, наші партнери в регіонах проводять власні заходи, в рамках яких представляються тільки відповідні для конкретної зони сорти або гібриди, оскільки ми прагнемо дотримуватися принципу зональності. Думаю, в цьому році наприкінці літа (в липні, серпні) сільгоспвиробників чекають пізнавальні «Дні поля», на яких будуть представлені новинки нашої компанії. У тому числі фунгіцид широкого спектра «Брандер» (соняшник, зернові, ріпак, соя) і «Кіпер» (соняшник, ріпак).

– Які плани подальшого розвитку? 

– Ми вводимо нову лінійку сучасних гібридів, які будуть

які будуть відповідати всім вимогам нинішнього агроринку. Сьогодні у нас два таких гібрида – «Рімісол», який залишається лідером продажів, і «Фалкон» – простий гібрид, який теж вже вийшов на одну з передових позицій. Що стосується пестицидів, то плануємо розширювати свою лінійку і гербіцидів, і фунгіцидів, і інсектицидів. Зараз дуже багато сіється соняшнику, який стійкий до «Гранстар», «Евролайтінгу» і утворюється падалиця, яку дуже важко зняти з зернових культур. З 2020 року ми плануємо запустити два гербіциди, які будуть працювати від фази кущіння фактично до фази колоса. Вони навмисно створені м'якими, щоб падалицю соняшнику дістати в будь-якій фазі. Це дуже великий плюс.

Також в планах запуск комплексного фунгіциду на ранню весну, саме на зернові, який буде знищувати весь спектр хвороб. Ще хочемо розвивати напрямок овочівництва, садівництва, виноградарства. Крім цього, ми продовжимо розширювати спектр реалізованого насіннєвого матеріалу озимих культур, а також аналізувати ринок для того, щоб пропонувати сільгоспвиробникам найбільш затребувану і якісну продукцію власного виробництва.

– Ваша компанія орієнтована тільки на великі підприємства?

– Ми працюємо з різними компаніями, в тому числі з дрібним і середнім бізнесом. Щорічно закладаються численні досліди з тих чи інших препаратів на різних культурах, підведення їх підсумків і підрахунок економіки дозволяють підприємству будь-якого рівня підібрати оптимальний і найбільш вигідний продукт з нашої лінійки. При цьому аграрій не просто отримує засоби захисту рослин, він ознайомлюється з технологією вирощування тієї чи іншої культури, що охоплює методику обробки грунту, і рекомендації щодо термінів і способів внесення різних захисних препаратів, мікродобрив. Тому отримати хороший врожай можливо тільки при дотриманні всіх елементів технології та за умови придбання агрохімічної продукції безпосередньо у компанії-виробника або її офіційних дистриб'юторів, в тому числі «Корпорації Гектар», з якою ми співпрацюємо. Адже вигода при покупці неякісного або контрафактного препарату сумнівна, оскільки використання подібних товарів негативно відіб'ється на якості врожаю.

 

За матеріалами сайту hectare.ua

alt
Зворотній
зв'язок